Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Չարլզ Թանոքին և Ռիշարդ Չարնեցկուն
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Եվրոպական խորհրդարանի Եվրոպայի պահպանողականներ և ռեֆորմիստներ խմբի արտաքին հարաբերությունների համակարգող Չարլզ Թանոքին և Եվրոնեստ խորհրդարանական վեհաժողովի փոխնախագահ Ռիշարդ Չարնեցկուն: Նախագահի հյուրընկալած պատվիրակության կազմում եղել են նաև խմբի մի շարք այլ անդամներ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի լրատվական ծառայությունը:
Ընդգծելով, որ եվրոպական մերձեցումը եղել և շարունակում է մնալ Հայաստանի քաղաքական օրակարգի կարևորագույն բաղկացուցիչը, Սերժ Սարգսյանը նշել է, որ մեր երկիրը վճռական է շարունակելու լայնածավալ ինստիտուցիոնալ բարեփոխումները՝ ի նպաստ Հայաստանի և հայ ժողովրդի: Նախագահի խոսքով, եվրոպական արժեհամակարգին դավանող Հայաստանը պետության կառուցման և զարգացման ճանապարհին առաջնորդվում է հենց այդ չափանիշներով:
Զրուցակիցները կարևորել են Եվրամիության հետ Հայաստանի անցած տարիների ձեռքբերված համագործակցության մակարդակի պահպանումն ու հետագա զարգացումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի արտաքին քաղաքականության եվրոպական օրակարգին վերաբերող հարցեր, անդրադարձ է եղել տարածաշրջանային խնդիրներին, ԼՂ հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացին:

Armenian President Serzh Sargsyan received today the ECR coordinator of the European Parliament Foreign Affairs Committee Charles Tannock and the deputy president of the EuroNest Parliamentary Assembly Richard Charnetsky, the presidential press service said. The delegation was also composed of several other members.
Noting that European integration was and continues to be an essential component on Armenia’s political agenda, Serzh Sargsyan said our country is determined to continue with large-scale institutional reforms for the good of Armenia and the Armenian people. In his words, as a country fostering the European system of values, Armenia is guided by these principles on the path of state building and development.
The interlocutors attached importance to maintaining and developing the level of cooperation that Armenia and the European Union have achieved in recent years.
Issues related to the European agenda of Armenia’s foreign policy, regional problems, and the peaceful settlement of the Karabakh conflict were discussed at the meeting.