Դումանյան. Ես պատասխանատու եմ իմ խոսքերի համար. Նախարարությունում ատկատ չկա
ՀՀ առողջապահության նախարար Դերենիկ Դումանյանը այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ ասաց, որ նախարարության օրինական մուտքերը 3 անգամ ավելացել են, ինչը վկայում է, որ ստվեր չկա: Նա վստահեցրեց, որ նախարարությունում ատկատ գոյություն չունի, իսկ հակադարձումներին պատասխանեց. «Ես պատասխանատու եմ իմ խոսքերի համար»։
Դերենիկ Դումանյանն ասաց, որ ստվերը վերացնելու համար նախ հարկավոր է հասկանալ, թե ինչից է այն առաջանում և ավելացրեց, որ իրենք հնարավոր ամեն բան անում են, որ ամեն ինչ օրինական դաշտ բերվի:
Նախարարն ասաց, որ դեռ բավականին անելիքներ կան և ավելացրեց, որ ինքը միայն այն ժամանակ կկարողանա ասել, որ լուրջ հաջողության են հասել, երբ ստվերը կհասնի զրոյի, իսկ դրա համար, ըստ նրա, պետք է առաջին հերթին ներդնել պետական ապահովագրություն, որ բժիշկը և հիվանդը ֆինանասական շփում չունենան:

Minister: There are no kickbacks in health sector
“Revenues of healthcare sector grew threefold, which means that there is no shadow sector in the system,” Health Minister Derenik Dumanian told reporters today.
He said there are no kickbacks in Armenia’s healthcare either. “I am responsible for my words. We will do our best so that everything will be within legal boundaries,” the minister said.
“We still have much to do and when we reduce the shadow sector to zero, then I can say that we achieved serious success. State insurance should be introduced for that,’ Dumanian said.