Վարչապետն ընդունել է Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավորներին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Եվրոպական խորհրդարանի Եվրոպայի պահպանողականներ և ռեֆորմիստներ խմբի արտաքին հարաբերությունների համակարգող Չարլզ Թանոքին և Եվրոնեստ խորհրդարանական վեհաժողովի փոխնախագահ Ռիշարդ Չարնեցկուն: Այս մասին հայտնում են ՀՀ կառավարության  հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Այս այցը լավ հնարավորություն է ձեզ համար բոլոր քաղաքական ուժերի հետ շփվելու, Հայաստանի ներկայիս վիճակը և ապագայի մեր տեսլականն ավելի հստակ պատկերացնելու համար», - ողջույնի խոսքում նշել է կառավարության ղեկավարը: Վարչապետ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել Չարլզ Թանոքին և Հայաստանի եվրոպացի բարեկամներին կատարվող աշխատանքի և արդյունավետ համագործակցության համար:
Հանդիպման ժամանակ արծարծվել են Հայաստանի և Եվրոպական միության միջև փոխհարաբերությունների խորացմանը, տարածաշրջանային խնդիրներին և զարգացումներին վերաբերող հարցեր:

Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan received today the ECR coordinator of the European Parliament Foreign Affairs Committee Charles Tannock and the vice president of the Euronest Parliamentary Assembly Richard Charnetsky.
“Your visit creates a good opportunity for contacts with all the political forces and familiarization with the present situation in Armenia,” the prime minister said.
According to the press office of the government, the sides discussed issues related to the deepening of relations between Armenia and the European Union as well as regional problems.