ՀԱԿ ներխուժած անձը դանակներն ուղղակի սրելու համար էր բերել (Տեսանյութ)
Օրերս ՀԱԿ գրասենյակ ներխուժած ու դանակով սպառնացած անձնավորությունը Սպիտակ քաղաքի բնակիչ, 1957թ. ծնված Արսեն Օհանյանն է: Վերջինս պատճառաբանել է իր կատարած քայլը հետևյալ կերպ.
«Այդ օրը ես եկել էի Երևան, որ Լևոն Զուրաբյանին տեսնեմ: Ինքը հեռուստատեսությամբ շատ վատ էր խոսել մեր կառավարության ու վարչապետի մասին: Ես էլ ուզում էի նրանից ճշտեի, թե ինչու է նման բաներ ասել: Դանակներն էլ պատահաբար են մոտս եղել: Ես դրանք ուղղակի բերել էի, որ Երևանում` հրապարակի մոտ սրեի»,- հարցաքննության ժամանակ ասել է Ա. Օհանյանը:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին ժամը 12.35-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոնից Կենտրոնական բաժին ահազանգ է ստացվել, որ իրենց է զանգահարել մի քաղաքացի և հայտնել, որ Կոնգրեսի գրասենյակում երկու դանակներով զինված մի տղամարդ սպառնալիքներ է տվել:
Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ ահազանգից կես ժամ առաջ, մոտ 50-55 տարեկան մի տղամարդ մտնելով հիշյալ հասցեում գտնվող Հայ ազգային կոնգրեսի գրասենյակ՝ սպանության սպառնալիքներ է տվել:
Նույն օրը ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության քրեական հետախուզության բաժնի, Լոռու մարզային վարչության և Սպիտակի բաժնի աշխատակիցների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ սպառնալիքներ տված անձը Սպիտակ քաղաքի բնակիչ, 1957 թվականին ծնված Արսեն Օհանյանն է:
Այսօր ժամը 1.15-ին, Օհանյանը հայտնաբերվել է Երևանի Թումանյան 3 շենքի մոտ ու բերման ենթարկվել ոստիկանության Կենտրոնական բաժին, որտեղ տվել է խոստովանական բացատրություն:
Անձնական խուզարկությամբ Արսեն Օհանյանի մոտ հայտնաբերվել են հանցագործության գործիք հանդիսացող երկու դանակները՝ շեղբի 11 սանտիմետր երկարությամբ:

Полиция Армении установила личность напавшего на офис АНК в Ереване
Установлена личность напавшего накануне на центральный офис «Армянского национального конгресса» в Ереване. Это житель города Спитака, 1957 года рождения Арсен Оганян, объяснивший свои действия следующим образом.
«Я приехал в этот день в Ереван, чтобы увидеться с Левоном Зурабяном. Он по телевидению очень плохо высказался о нашем правительстве и премьер-министре. А я хотел уточнить у него, почему он говорил подобные вещи. Ножи оказались у меня случайно. Я просто принес их, чтобы поточить их в Ереване», - заявил во время допроса А.Оганян.
Напомним, накануне, около 12:10, в Полицию Армении поступило сообщение о том, что неизвестный в возрасте примерно 50 лет, вооруженный ножами, вторгся в центральный офис «Армянского национального конгресса» в Ереване, озвучивая угрозы в адрес руководства АНК.
Выехавшая оперативная группа выяснила, что за полчаса до этого мужчина 50-55 лет вошел в офис «Армянского национального конгресса» и стал угрожать убийством. В тот же день в результате оперативно-розыскных мероприятий сотрудников отдела уголовного розыска Управления полиции г. Еревана, областного управления Лори и Спитакского отдела выяснилось, что нападавший – это житель города Спитак Арсен Оганян (1957 г.р.)
Сегодня в 1:15 Оганян был обнаружен у дома № 3 по улице Туманяна в Ереване и подвергнут приводу в Центральной отделение полиции. Мужчина дал признательные показания. При личном обыске у Арссена Оганяна было обнаружено два ножа с лезвием длиной 11 см.