Բակո Սահակյանը ընդունել է ՀՌԱՀ անդամների
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 1-ին ընդունել է ՀՀ հեռուստատեսության և ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի մի խումբ անդամների՝ կառույցի նախագահ Գագիկ Բունիաթյանի գլխավորությամբ և տեղեկատվության ոլորտում հայաստանյան մի շարք առաջատար ընկերությունների ղեկավարների: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Քննարկվել է այս բնագավառում հայկական երկու պետությունների փոխգործակցությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ: Նախագահ Սահակյանը կարևոր է համարել սերտ համագործակցության անհրաժեշտությունը քաղաքական և հասարակական տեսանկյուններից՝ ավելացնելով, որ դա դրականորեն կազդի նաև Արցախում տեղեկատվական դաշտի զարգացման վրա:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի նախագահ Լևոն Մնացականյանը, Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ Դավիթ Բաբայանը, Արցախի հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի նախագահ Նորեկ Գասպարյանը, «Ազատ Արցախ» թերթի գլխավոր խմբագիր Լեոնիդ Մարտիրոսյանը:

Президент НКР принял представителей НКТР и ведущих информагентств Армении
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 1 ноября принял группу членов Национальной комиссии по телевидению и радио Армении во главе с председателем НКТР Гагиком Буниатяном и руководителей ряда ведущих агентств, действующих в информационной сфере Армении. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
В ходе встречи был обсужден широкий круг вопросов, касающихся взаимодействия двух армянских государств в этой области. Президент Б.Саакян отметил важность тесного сотрудничества с политической и общественной точек зрения, добавив, что это окажет положительное влияние также на развитие информационного поля Арцаха.
Во встрече приняли участие председатель Государственной комиссии по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции НКР Левон Мнацаканян, начальник Главного информационного управление Аппарата президента НКР Давид Бабаян, председатель Совета общественного телевидения НКР Норек Гаспарян, главный редактор газеты «Азат Арцах» Леонид Мартиросян.