Նալբանդյանը հանդիպել է ԵՄ երկրների դեսպաններին
ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը աշխատանքային ճաշ է ունեցել Երևանում հավատարմագրված ԵՄ անդամ պետությունների դեսպանների և ԵՄ պատվիրակության ղեկավարի հետ:
ԱԳՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ հանդիպմանը մտքերի փոխանակում է տեղի ունեցել Հայաստան-Եվրոպական միություն հարաբերությունների վերաբերյալ: Կողմերը քննարկել են Արևելյան գործընկերության Վիլնյուսի գագաթաժողովին առնչվող հարցեր։
Զրույցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել արցախյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացի շարունակմանն ուղղված ջանքերին, միջազգային օրակարգի խնդիրների:

Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian hosted a working dinner for ambassadors of European Union member states accredited to Yerevan and the head of the European Union delegation in Armenia.
An exchange of views about Armenia-EU relations took place, according to the press service of Armenian Foreign ministry. The sides discussed issues related to the Eastern Partnership’s Vilnius summit.
The interlocutors also addressed the efforts on continuing the Artsakh problem resolution process and international agenda issues.