Նալբանդյանը հանդիպել է ԵՄ երկրների դեսպաններին
ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը աշխատանքային ճաշ է ունեցել Երևանում հավատարմագրված ԵՄ անդամ պետությունների դեսպանների և ԵՄ պատվիրակության ղեկավարի հետ:
ԱԳՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ հանդիպմանը մտքերի փոխանակում է տեղի ունեցել Հայաստան-Եվրոպական միություն հարաբերությունների վերաբերյալ: Կողմերը քննարկել են Արևելյան գործընկերության Վիլնյուսի գագաթաժողովին առնչվող հարցեր։
Զրույցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել արցախյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացի շարունակմանն ուղղված ջանքերին, միջազգային օրակարգի խնդիրների:

Глава МИД Армении встретился с послами стран-членов ЕС
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян провел рабочий обед с аккредитованными в Ереване послами стран-членов Евросоюза и руководителем делегации ЕС.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, в ходе встречи состоялся обмен мнениями вокруг отношений Армения-Евросоюз. Собеседники обсудили вопросы, касающиеся саммита Восточного партнерства в Вильнюсе.
В ходе беседы стороны обратились к вопросам международной повестки, а также усилиям, направленным на продолжение процесса урегулирования карабахского конфликта.