Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հանդիպել է Ջոն Հեֆերնին
Այսօր ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հանդիպել է Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Հեֆերնի հետ:
Կոնգրեսի գրասենյակից հայտնում են, որ դեսպանի խնդրանքով Լևոն Տեր-Պետրոսյանը ներկայացրել է Հայաստանի ներքաղաքական իրավիճակի իր գնահատականները, ինչպես նաև տարածաշրջանային խնդիրների վերաբերյալ իր դիտարկումները:
Հանդիպմանը մասնակցել են ԱՄՆ փոխդեսպան Վուդվորդ Քլարկ Փրայսը, քաղաքական բաժնի ղեկավար Բրայան Ռորաֆը, Հայ ազգային Կոնգրեսի փոխնախագահ Լևոն Զուրաբյանը և վարչության անդամ Ավետիս Ավագյանը:

Левон Тер-Петросян встретился с послом США в Армении
Первый президент Армении, руководитель «Армянского национального конгресса» (АНК) Левон Тер-Петросян встретился сегодня с послом США в Армении Джоном Хефферном.
Как сообщили в пресс-службе АНК, по просьбе посла Л.Тер-Петросян представил свои оценки внутриполитическим процессам Армении и региональным проблемам.
На встрече присутствовали также вице-посол Вудворд Кларк Прайс, руководитель политического департамента посольства Браян Уораф, вице-председатель АНК Левон Зурабян и член правления АНК Аветис Авагян.