Համանախագահների ուշադրությունը հրավիրվել է հրադադարի խախտումների վրա
ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին, Ժակ Ֆորին և Ջեյմս Ուորլիքին, ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին:
ԱԳՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ Էդվարդ Նալբանդյանը և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները քննարկել են ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացն առաջ մղելու հնարավոր ուղիները:
Համանախագահները ՀՀ արտգործնախարարին ներկայացրել են Բաքվում ունեցած հանդիպումների տպավորությունները:
Էդվարդ Նալբանդյանը համանախագահների ուշադրությունը հրավիրել է Բաքվից հնչող բանակցային գործընթացի էությունն ու բնույթը խեղաթյուրող շարունակական հայտարարությունների, և վերջերս ադրբեջանական կողմից հրադադարի հաճախակի խախտումների վրա՝ ընդգծելով, որ դրանք վնասում են խաղաղ գործընթացի առաջ մղմանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է առաջիկայում Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների հանդիպում կազմակերպելու հնարավորությունը:

Посредники МГ ОБСЕ встретились с главой МИД Армении
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ по урегулированию нагорно-карабахского конфликта обсудили с министром иностранных дел Армении Эдвардом Налбандяном возможность организации встречи президентов Армении и Азербайджана.
Как сообщили в пресс-службе МИД Армении, Э.Налбандян обратил внимание посредников на заявления официального Баку, которые искажают суть переговорного процесса.
Глава МИД Армении обратил также внимание посредников на периодические нарушения режима прекращения огня с азербайджанской стороны, подчеркнув, что подобные действия вредят продвижению мирного процесса.