Երկար ընդմիջումից հետո Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցել է ՀԱԿ խմբակցության նիստին
ՀՀ ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության՝ երեկ տեղի ունեցած արտահերթ նիստին մասնակցել է նաև Նիկոլ Փաշինյանը, որը տևական ժամանակ, ըստ էության, խզել էր իր կապերը գործընկերների հետ: Արտահերթ նիստում քննարկվել է խորհրդարանական միջազգային պատվիրակություններում ՀԱԿ ներկայացուցիչների վերանշանակման հարցը, քանի որ Հովիկ Աբրահամյանի կարգադրությունից հետո խմբակցությունները պետք է նորից առաջադրումներ անեն:
«Ժողովուրդի» տեղեկություններով՝ ՀԱԿ-ում որոշել են այդ պատվիրակություններում իրենց ներկայացուցիչներին չփոխել և առաջադրել նաև խմբակցության հետ, ըստ էության, իրենց կապերը խզած Նիկոլ Փաշինյանի ու Հրանտ Բագրատյանի թեկնածությունները: Եվ երեկվա արտահերթ նիստը հրավիրվել է նրանց համաձայնությունը ստանալու համար: Բագրատյանը ՀՀ-ում չլինելու պատճառով չի մասնակցել նիստին, իսկ Փաշինյանը տվել է իր համաձայնությունը:
Թերթի տեղեկություններով՝ նիստի ժամանակ Փաշինյանի ու ՀԱԿ մյուս պատգամավորների միջև չի եղել վերջին ամիսներին նկատվող սառնությունը: Չի բացառվում, որ Փաշինյանը նորից սկսի մասնակցել ՀԱԿ նիստերին. այդ թեմայով եղել են փոխադարձ ակնարկներ:

«Жоховурд»: Пашинян после долгого перерыва участвовал в заседании фракции
На состоявшемся накануне внеочередном заседании парламентской фракции «Армянского национального конгресса» участвовал также Никол Пашинян, который уже длительное время, по сути, прервал контакты со своими коллегами. На внеочередном заседании фракции обсуждался вопрос переназначения представителей АНК в парламентских международных делегациях. Об этом пишет газета «Жоховурд».
По сведениям издания, в АНК решили не менять своих представителей в международных делегациях и представили также кандидатуры Никола Пашиняна и Гранта Багратяна, которые практически прекратили свои отношения с фракцией АНК. Вчерашнее внеочередное заседание было созвано для получения их согласия, однако Г.Багратян не участвовал в заседании, поскольку отсутствовал из республики. А Никол Пашинян дал свое согласие.
«Во время заседания между Пашиняном и другими депутатами АНК не было столь заметной в последнее время отчужденности. Не исключается, что Пашинян вновь начнет участвовать в заседаниях АНК, поскольку на эту тему были озвучены намеки с двух сторон», - отмечает издание.