Երկար ընդմիջումից հետո Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցել է ՀԱԿ խմբակցության նիստին
ՀՀ ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության՝ երեկ տեղի ունեցած արտահերթ նիստին մասնակցել է նաև Նիկոլ Փաշինյանը, որը տևական ժամանակ, ըստ էության, խզել էր իր կապերը գործընկերների հետ: Արտահերթ նիստում քննարկվել է խորհրդարանական միջազգային պատվիրակություններում ՀԱԿ ներկայացուցիչների վերանշանակման հարցը, քանի որ Հովիկ Աբրահամյանի կարգադրությունից հետո խմբակցությունները պետք է նորից առաջադրումներ անեն:
«Ժողովուրդի» տեղեկություններով՝ ՀԱԿ-ում որոշել են այդ պատվիրակություններում իրենց ներկայացուցիչներին չփոխել և առաջադրել նաև խմբակցության հետ, ըստ էության, իրենց կապերը խզած Նիկոլ Փաշինյանի ու Հրանտ Բագրատյանի թեկնածությունները: Եվ երեկվա արտահերթ նիստը հրավիրվել է նրանց համաձայնությունը ստանալու համար: Բագրատյանը ՀՀ-ում չլինելու պատճառով չի մասնակցել նիստին, իսկ Փաշինյանը տվել է իր համաձայնությունը:
Թերթի տեղեկություններով՝ նիստի ժամանակ Փաշինյանի ու ՀԱԿ մյուս պատգամավորների միջև չի եղել վերջին ամիսներին նկատվող սառնությունը: Չի բացառվում, որ Փաշինյանը նորից սկսի մասնակցել ՀԱԿ նիստերին. այդ թեմայով եղել են փոխադարձ ակնարկներ:

The Armenian National Congress (HAK) parliamentary faction held a special sitting yesterday. Among the participants was also Nikol Pashinian who in fact had severed ties with colleagues. The reappointment of HAK representatives in international parliamentary delegations was discussed at the sitting. Following the instructions of parliamentary speaker Hovik Abrahamian, the factions will have to nominate their representatives again.
‘Zhoghovurd’ daily writes that HAK decided not to change its representatives in the delegations and also nominate Nikol Pashinian and Hrant Bagratian who have in fact severed their ties with the faction. The special sitting yesterday was convened to get their consent. Bagratian didn’t attend the sitting as he is out of town, while Pashinian gave his consent.
The recent months’ chill in relations of Pashinian and other deputies of HAK faction was not observed at the sitting, according to the paper. It is not ruled out that Pashinian will again attend HAK sittings.