Իրանի դեսպան. Սիրիայում Իրանի 15 քաղաքացի գտնվում է գերության մեջ
Սիրիայում գերության մեջ գտնվող Իրանի 15 քաղաքացիների ճակատագիրն անհայտ է: Այդ մասին, իրանական «Թասնիմ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ, հայտարարել է Սիրիայում ԻԻՀ դեսպան Մոհամմադ Ռեզա Շեյբանին:
Իրանի դեսպանը, Սիրիայում գտնվող իրանցի գերիների վերաբերյալ որոշ մանրամասներ հաղորդելով, նշել է, որ նրանցից երկուսը ճարտարագետներ են, որոնք շուրջ 22 ամիս առաջ են գերեվարվել:
«Սիրիայում գործող «Ֆարուղ» անունը կրող զինված խմբավորումն իր վրա էր վերցրել իրանցիներին գերեվարելու պատասխանատվությունը, սակայն այդ խմբավորման ղեկավարի սպանությունից հետո նրանց հետ կապն ընդհատվել է»,- հավելել է Սիրիայում Իրանի դեսպանը:

Посол ИРИ: В Сирии находятся в плену 15 граждан Ирана
«О судьбе 15 граждан Ирана, находящихся в плену в Сирии, ничего неизвестно», - заявил, как передает иранское информационное агентство Tasnim, посол ИРИ в Сирии Мохаммад Реза Шейбани.
Посол Ирана, сообщив некоторые подробности о находящихся в плену в Сирии гражданах ИРИ, в частности, отметил, что двое из них являются архитекторами, которые были взяты в плен около 22 месяцев назад.
«Ответственность за похищение иранцев взяла на себя действующая в Сирии вооруженная группировка „Фарук”, связь с которой была прервана после убийства их командира», - добавил посол.