«Վլադիմիր Գասպարյանը բռնություն է գործադրել Շանթ Հարությունյանի նկատմամբ»
ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը նախօրեին այցելել է Ձերբակալվածների պահման վայր և հանդիպել նոյեմբերի 5-ի միջադեպի կապակցությամբ ձերբակալված բոլոր 20 անձանց հետ: Այս մասին գրել պատգամավորն իր Facebook-յան էջում:
«Շանթ Հարությունյանն ինձ տեղեկացրեց, որ Կենտրոնի ոստիկանությունում իր նկատմամբ բռնություն են գործադրել անձամբ ՀՀ Ոստիկանության պետ Վ. Գասպարյանը և Ոստիկանության պետի տեղակալ Հունան Պողոսյանը: Վերջինս նաև սպառնալիքներ է տեղացել Շանթ Հարությունյանի որդու հասցեին և նվաստացուցիչ, սեռական բնույթի հայհոյանքներ տվել: Ըստ Շանթ Հարությունյանի, մի խումբ ոստիկաններ այդ ընթացքում իր ձեռքերը բռնած են եղել:
Անձամբ Վ. Գասպարյանի կողմից բռնության ենթարկվելու մասին հայտարարեց նաև ձերբակալված ազատամարտիկ Վարդան Վարդանյանը: Ոստիկանները Վարդանյանի կրծքից պոկել են նաև պետական պարգևների արժանացածի կրծքանշանը»,- գրել է Ն. Փաշինյանը:
Որպես ԱԺ պատգամավոր՝ Փաշինյանը պահանջում է այս հայտարարությունների կապակցությամբ պատշաճ քննության իրականացնել:

Начальник полиции Армении применил насилие, утверждает Шант Арутюнян
Депутат парламента Армении от АНК Никол Пашинян вчера посетил арестованных в рамках событий на проспекте Маштоца в Ереване 20 лиц.
На своей страничке в соцсети «Фейсбук» Н.Пашинян написал, что на встрече с арестованным Шантом Арутюняном последний проинформировал, что в отношении него применили насилие лично начальник полиции Армении Владимир Гаспарян и его заместитель Унан Погосян. По словам Ш.Арутюняна, в это время группа полицейских удерживала его за руки. О применении насилия со стороны В.Гаспаряна сообщил также другой арестованный Вардан Варданян.
В качестве депутата парламента Армении Н.Пашинян требует провести должное расследование на основании этих заявлений.