Արցախի նախագահն ընդունել է Մատենադարան թանգարանի տնօրենին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Երևանի Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի Մատենադարան ինստիտուտ-թանգարանի տնօրեն Հրաչյա Թամրազյանին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ հանդիպմանը, որին մասնակցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԼՂՀ մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարար Նարինե Աղաբալյանը, քննարկվել են մշակութային արժեքների պահպանմանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Այս համատեքստում երկրի ղեկավարը կարևորել է մատենադարանի հետ համագործակցությունը, աշխարհահռչակ այս ինստիտուտի կուտկած փորձի կիրառումը մեր հանրապետությունում:

NKR president receives director of Matenadaran
President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakian received Director of the Matenadaran Institute of Ancient Manuscripts Hrachia Tamrazian.
According to the press service of the NKR President Office, a number of issues related to the preservation of cultural values were discussed at the meeting, in which Primate of Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosian and NKR Minister of Culture and Youth Affairs Ms. Narine Aghabalian participated.
In this context, the president of NKR stressed the importance of cooperation with the Matenadaran and using the experience gained by the world-famous institute.