Ձերբակալվածներից մեկը պատահական անցորդ է եղել
«Հայկական ժամանակը» գրում է, որ Մաշտոցի պողոտայում տեղի ունեցած ընդհարումների և պայթյունների հետևանքով 20 ձերբակալվածներից մեկը` 48-ամյա Ալբերտ Մարգարյանը, այդ օրը տանից դուրս է եկել թոշակի հետ կապված հարցեր լուծելու ու տուն չի վերադարձել:
Ընկերուհու փոխանցմամբ՝ Մարգարյանը զանգահարել է իրեն և ասել, որ ինչ-որ պայթյուններ ու վեճեր են Մաշտոցի պողոտայում և իրեն չգիտես ինչու բերման են ենթարկում ոստիկանության բաժին: Երեկ ողջ օրը բոլոր ձերբակալվածները հարցաքննությունների են ենթարկվել: Ըստ որոշ տեղեկությունների, նրանցից 10-ին արդեն մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ ՔՕ 316 հոդվածի հատկանիշներով՝ բռնություն իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ:

‘Haykakan Zhamanak’ writes that among 20 people detained after a clash and explosions on Mashtots Avenue on November 5 in Yerevan was 48-year-old Albert Margarian who went to solve a pension-related problem on that day and didn’t return home.
“In the words of his friend, Albert Margarain called her, saying that there were clashes and explosions on Mashtots Avenue and that he was detained for some reason and being taken to a police station,” the daily says.
According to the paper, all the detainees were questioned yesterday. Ten of them were reportedly charged under the Criminal Code’s Article 316 – violence against a representative of authorities.