Մաշտոցի պողոտայի դեպքերից հետո ձերբակալվածներից 6-ը ազատ են արձակվել
Ձերբակալվածներից Ավետիս Ավետիսյանի, Լիպարիտ Պետրոսյանի, Արմեն Հովհաննիսյանի, Վարդան Վարդանյանի, Միսակ Առաքելյանի, Ալբերտ Մարգարյանի, Անուշավան Գրիգորյանի և Մկրտիչ Հովհաննիսյանի նկատմամբ մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեակյան օրենսգրքի 316 հոդվածի 2-րդ մասով և նրանց նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
ՀՀ ոստիկանությունից հայտնում են` ձերբակալվածներից ևս 6-ի նկատմամբ մեղադրանք է առաջադրվել և որպես խափանման միջոց ընտրվել է կալանավորումը. Հարությունյան Շանթ (ՀՀ քր. օր.-ի 316 հոդվ. 2-րդ մաս), Հարությունյան Հայկ (ՀՀ քր. օր.-ի 316 հոդվ. 2-րդ մաս), Մկրտչյան Դավիթ (ՀՀ քր. օր.-ի 316 հոդվ. 2-րդ մաս), Պետրոսյան Տիգրան (ՀՀ քր. օր.-ի 316 հոդվ. 1-ին մաս), Պողոսյան Ալեք (ՀՀ քր. օր.-ի 316 հոդվ. 1-ին մաս), Մնացականյան Սևակ (ՀՀ քր. օր.-ի 316 հոդվ. 1-ին մաս):
Ձերբակալվածներից մնացած 6-ը ազատ են արձակվել` Տերտերյան Աշոտ, Հովիկյան Մանուկ, Մխիթարյան Արման, Մխիթարյան Մխիթար Ղազարյան Հովհաննես, Մկրտչյան Վահե:
ՀՀ ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչության հատկապես կարևոր գործերի քննության վարչությունում նախաքննությունը շարունակվում է:

Шестеро из задержанных по инциденту на проспекте Маштоца освобождены
В полицию Армении 5 ноября были подвергнуты приводу 38 лиц, из них 20 были задержаны. В отношении 8 задержанных лиц выдвинуто обвинение по ч. 2 ст. 316 УК РА и избрана мера пресечения в виде заключения под стражу: Аветиса Аветисяна, Липарита Петросяна, Армена Ованнисяна, Вардана Варданяна, Мисака Аракеляна, Альберта Маркаряна, Анушавана Григоряна и Мкртыча Ованнисяна.
Как сообщает Полиция Армении, в отношении 6 задержанных лиц также выдвинуто обвинение и в качестве меры пресечения избрано заключение под стражу: Шант Арутюнян (ч. 2 ст. 316 УК РА), Айк Арутюнян (ч. 2 ст. 316 УК РА), Давид Мкртчян (ч. 2 ст. 316 УК РА), Тигран Петросян (ч.1 ст. 316 УК РА), Алек Погосян (ч.1 ст. 316 УК РА), Севак Мнацаканян(ч.1 ст. 316 УК РА).
Согласно источнику, шестеро из задержанных лиц освобождены: Ашот Тертерян, Манук Овикян, Арман Мхитарян, Мхитар Мхитарян, Ованнес Казарян, Ваге Мкртчян.
В Управлении по расследованию особо важных дел Главного следственного управления Полиции Армении продолжается предварительное расследование.