Բ. Սահակյանը Նոր Շեն գյուղում մասնակցել է Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցու օծմանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր Մարտունու շրջանի Նոր Շեն գյուղում մասնակցել է վերանորոգված Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցու օծման, գյուղի ակումբի և հանդիսությունների տան բացման հանդիսավոր արարողություններին:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է գյուղական բնակավայրերում հոգևոր և մշակութային նման կառույցների առկայությունը, ինչն անհրաժեշտ պայման է բնականոն զարգացման համար:
Երկրի ղեկավարը երախտագիտություն է հայտնել ծրագրերի իրականացմանն աջակցած բարերարներին՝ նշելով, որ նման առաքելությունը պահանջված է և պետք է լինի շարունակական:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Ազգային ժողովի խոսնակ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Б. Саакян участвовал в церемонии освящения церкви в Мартунинском районе
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня в селе Норшен Мартунинского района принял участие в торжественных церемониях освящения капитально отреставрированной церкви св. Иоанна Крестителя, открытия сельского клуба и дома торжеств.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, Бако Саакян отметил важность наличия подобных духовных и культурных объектов, являющихся необходимыми условиями для поступательного развития.
Глава государства выразил признательность благотворителям, осуществившим эти программы, отметив, что такая миссия востребована и должна иметь продолжительный характер.
В мероприятии приняли участие предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской церкви, архиепископ Паргев Мартиросян, спикер Национального собрания Ашот Гулян, премьер-министр Ара Арутюнян, другие должностные лица.