Իշխան Զաքարյանի թեկանծության հարցը՝ ԱԺ քառօրյայի ընթացքում
Նախօրեին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցություն, որի ժամանակ քննարկվել են հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին և նոյեմբերի 11-14-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը:
Ազգային ժողովի չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել է 14 հարց: Նոյեմբերի 11-14-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի որոշման նախագծում ընդգրկվել է 78 հարց, միջազգային 25 պայմանագիր:
Հինգերորդ գումարման ԱԺ չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու և նոյեմբերի 11-14-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը կհաստատվեն նոյեմբերի 11-ի Ազգային ժողովի նիստում:
Նշենք, որ այս քառօրյայի ընթացքում է քննարկվելու նաև ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի կողմից Վերահսկիչ պալատի նախագահի պաշտոնում առաջարկված Իշխան Զաքարյանի թեկնածության հարցը:

Ishkhan Zakarian’s candidacy to be discussed by NA
14 issues were included in the draft decision on additions to the agenda of the National Assembly’s fourth session. 78 issues and 25 international agreements were included in the draft decision on the agenda of four-day sittings of the National Assembly to be held on November 11-14. The mentioned draft decisions will be approved at the November 11 sitting of the Armenian parliament.
It is noteworthy that the candidacy of Ishkhan Zakarian nominated by Armenian President Serzh Sargsyan as chairman of the Control Chamber will be discussed at four-day sittings next week.