Խզմալյանը ծանուցագիր է ստացել ոստիկանությունից
«Նախախորհրդարանի» անդամ, կինոռեժիսոր Տիգրան Խզմալյանը ծանուցագիր է ստացել ոստիկանությունից: Այս մասին Facebook-յան իր էջում գրառում է կատարել ինքը` Խզմալյանը:
Խզմալյանը գրել է. «Հենց նոր ծանուցագիր ստացա ոստիկանությունից, պահանջով նոյեմբերի 19-ին ժամը 3:20 ներկայանալ վարչական դատարան` 182 հոդվածի մեղադրանքով:
Սա Կոիտաս 5-ի գործն է: Անցյալ տարի ինձ մեղավոր ճանաչեցին Մաշտոցի պուրակի գործով, թեև պուրակի ապօրինի շինությունները ապամոնտաժվեցին: Հիմա էլ մի դատարանը կանգնեցնում է Կոմիտաս 5-ի շինարարությունը, մյուսը վարույթ է շարունակում այդ շինարարությունը կանգնացնելու պահանջողների դեմ:

Кинорежиссер Тигран Хзмалян вызван в суд
Член «Предпарламента», кинорежиссер Тигран Хзмалян получил уведомление из полиции Армении. На своей страничке в Facebook он написал: «Только что получил уведомление из полиции с требованием 19 ноября в 15:30 явиться в административный суд по обвинению по ст.182».
«Это «дело Комитаса, 5». В прошлом году меня признали виновным по делу «сквера Маштоца», хотя незаконные постройки были демонтированы. А сейчас один суд прекращает строительство по адресу Комитаса, 5, другой суд продолжает разбирательство против противников строительства. Да здравствует наш советский суд, самый гуманный суд в мире!», - написал Т.Хзмалян.