Խզմալյանը ծանուցագիր է ստացել ոստիկանությունից
«Նախախորհրդարանի» անդամ, կինոռեժիսոր Տիգրան Խզմալյանը ծանուցագիր է ստացել ոստիկանությունից: Այս մասին Facebook-յան իր էջում գրառում է կատարել ինքը` Խզմալյանը:
Խզմալյանը գրել է. «Հենց նոր ծանուցագիր ստացա ոստիկանությունից, պահանջով նոյեմբերի 19-ին ժամը 3:20 ներկայանալ վարչական դատարան` 182 հոդվածի մեղադրանքով:
Սա Կոիտաս 5-ի գործն է: Անցյալ տարի ինձ մեղավոր ճանաչեցին Մաշտոցի պուրակի գործով, թեև պուրակի ապօրինի շինությունները ապամոնտաժվեցին: Հիմա էլ մի դատարանը կանգնեցնում է Կոմիտաս 5-ի շինարարությունը, մյուսը վարույթ է շարունակում այդ շինարարությունը կանգնացնելու պահանջողների դեմ:

Member of Pre-Parliament civil initiative, film director Tigran Khzmalian received a summons from the Armenian police. He wrote on his Facebook page: “I have just received a summons to appear in the administrative court at 3:30 pm on November 19. I am charged under Article 182.
This is the ‘Komitas Street 5’ case. Last year I was convicted in the ‘Mashtots Avenue case’, but the unauthorized structures were dismantled. One court now decides to stop construction at 5 Komistas Street, whereas another court continues proceedings against opponents of that construction.”