Քննիչը սպառնացել է քաղաքացուն
Հատուկ քննչական ծառայությունում ՀՀ ՔՕ 137 հոդվածի 1-ին մասով քաղաքացի Ե. Խ.-ի հաղորդման հիման վրա նախապատրաստված նյութերով հարուցվել է քրեական գործ:
ՀՔԾ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ ըստ քաղաքացու հաղորդման՝ 2012 թվականի մարտի 24-ին որդուն պատկանող Երևան քաղաքում գտնվող բնակարանը վարձակալության պայմանագրով երեք տարի ժամկետով հանձնել է ՀՀ ոստիկանության ՔԳՎ քննիչի եղբորը՝ Ա. Կ.-ին: 2013 թվականի փետրվար-մարտ ամիսներին վերջիններիս տեղեկացրել է պայմանագիրը խզելու իր նպատակի մասին, սակայն ոստիկանության աշխատակիցը սպանության սպառնալիքներ տալով հրաժարվել է ազատել բնակարանը:

Investigator threatened landlord
The Special Investigation Service of Armenia (SIS) has opened a criminal case under the Criminal Code’s Article 137 following a report of citizen Y. K.
According to the press service of the SIS, the citizen complained that on March 24, 2012, he signed a three-year rental agreement, by which he rented his son’ apartment in Yerevan to A. K., the brother of an investigator of the Armenian police. In February and March 2013 he informed the tenants about his intention to terminate the agreement, but the policeman refused to vacate the apartment, threatening the kill the landlord.