Զարուհի Փոստանջյան. Շատ անդուր իրավիճակ է
«Շատ անդուր իրավիճակ է, շատ տհաճ է տեսնել այս թատրոնը: Բոլորս էլ գիտենք, որ թալանվել է բյուջեի գումարների 700 մլրդը, և դրա ապացույցն է պաշտոյաների օրեցօր ավելացող առանձատները»,- խորհրդարանի ամբիոնից, դիմելով Վերահսկիչ պալատի նախագահի թեկնածու Իշխան Զաքարյանին, հայտարարեց ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Զարուհի Փոստանջյանը:
«Թալանները բացահայտել էիք, այդ ամենը համաձայեցրել էիք Սերժ Սարգսյանի հետ, բայց հետո պլանները փոխվեցին, եղավ այն հայտնի քննարկումը նախագահականում, երբ Ձեզ Սերժ Սարգսյանը քննադատեց, իսկ Դուք ընդհանրապես չարձագանքեցիք, Դուք բան չասեցիք, դա մոնոլոգ էր նախագահականում»,- ասաց Զ. Փոստանջյանը:
Այն, ինչ ներկայացրել է Ի. Զաքարյանը, պատգամավորի գնահատմամբ, ճշմարտություն էր, սակայն. «Դուք պիտի հետևողական լինեիք և գնայիք մինչև վերջ Ձեր խոսքի հետևից: Համարձակություն ունեցեք և մերժեք այս առաջադրումը, տգեղ է, անդուր է»,- ասաց Զ. Փոստանջյանը և եզրափակեց խոսքը, որ «Ժառանգությունը» դեմ է քվերակելու, քանի որ առաջադրումը ճիշտ չէ:

“There is an unpleasant situation. We all know that budget funds of 700 billion were embezzled, which is evident from the growing – day by day - number of officials’ detached houses,” the head of Heritage faction Ms. Zaruhi Postanjian said in the parliament today, when discussing the candidacy of Ishkhan Zakarian who was proposed as chairman of Armenia’s Control Chamber.
“You presented the Control Chamber’s report on violations revealed in 2012 and then criticism from the presidential residence was leveled at you. And you didn’t respond. It was a monolog,” Z. Postanjian noted.
In her opinion, the report submitted by I. Zakarian corresponded to reality. “You should have finished what you had started. You must have the courage to reject this appointment. It is simply impolite,” Postanjian said.
According to her, their faction considers I. Zakarian’s nomination as Control Chamber chairman to be incorrect and is going to vote against.