Զարուհի Փոստանջյան. Շատ անդուր իրավիճակ է
«Շատ անդուր իրավիճակ է, շատ տհաճ է տեսնել այս թատրոնը: Բոլորս էլ գիտենք, որ թալանվել է բյուջեի գումարների 700 մլրդը, և դրա ապացույցն է պաշտոյաների օրեցօր ավելացող առանձատները»,- խորհրդարանի ամբիոնից, դիմելով Վերահսկիչ պալատի նախագահի թեկնածու Իշխան Զաքարյանին, հայտարարեց ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Զարուհի Փոստանջյանը:
«Թալանները բացահայտել էիք, այդ ամենը համաձայեցրել էիք Սերժ Սարգսյանի հետ, բայց հետո պլանները փոխվեցին, եղավ այն հայտնի քննարկումը նախագահականում, երբ Ձեզ Սերժ Սարգսյանը քննադատեց, իսկ Դուք ընդհանրապես չարձագանքեցիք, Դուք բան չասեցիք, դա մոնոլոգ էր նախագահականում»,- ասաց Զ. Փոստանջյանը:
Այն, ինչ ներկայացրել է Ի. Զաքարյանը, պատգամավորի գնահատմամբ, ճշմարտություն էր, սակայն. «Դուք պիտի հետևողական լինեիք և գնայիք մինչև վերջ Ձեր խոսքի հետևից: Համարձակություն ունեցեք և մերժեք այս առաջադրումը, տգեղ է, անդուր է»,- ասաց Զ. Փոստանջյանը և եզրափակեց խոսքը, որ «Ժառանգությունը» դեմ է քվերակելու, քանի որ առաջադրումը ճիշտ չէ:

З.Постанджян: «Наследие» проголосует «против» переназначения И.Закаряна
«Сложилась очень неприятная ситуация. Мы все знаем, что из бюджетных средств были расхищены 700 млрд. и свидетельством этого является увеличивающееся с каждым днем число особняков должностных лиц», - заявила сегодня в парламенте руководитель фракции оппозиционной партии «Наследие» Заруи Постанджян, обращаясь к кандидату на пост председателя Контрольной палаты Армении Ишхану Закаряну.
«Вы представили отчет Контрольной палаты Армения о выявленных за 2012г. нарушениях, затем в резиденции президента последовала критика в Ваш адрес. И Вы ничего не ответили, это был просто монолог», - сказала З.Постанджян.
По оценке З.Постаджян, представленный И.Закаряном отчет соответствовал действительности. «Вы должны были пойти до конца. Имейте смелость и откажитесь от этого выдвижения, это просто некрасиво», - заявила З.Постанджян.
Заруи Постанджян отметила, что их фракция считает выдвижение кандидатуры И.Закаряна на этот пост председателя Контрольной палаты неверным и проголосует «против».