Լիլիթ Գալստյանը փորձում է «իշխանափոխություն» անել ՀՅԴ-ում
«Հրապարակ» օրաթերթը գրում է, որ Լիլիթ Գալստյանը փորձում է «իշխանափոխություն» անել ՀՅԴ-ում: Անցած շաբաթ կայացած ՀՅԴ Երևանի մարզային 17-րդ ժողովում, որին մասնակցել են 60 պատվիրակներ, քննարկվել են ՀՅԴ ներսում տիրող իրավիճակն ու անելիքները:
«Դատելով ՀՅԴ Երևանի մարզային կոմիտեի տարածած հաղորդագրությունից, այստեղ արմատական տրամադրված կազմ է հավաքվել, որ «գնահատականներ է տրվել ՀՀ Աժ, ՀՀ Նախագահի և Երևան քաղաքի ավագանու ընտրություններում ՀՅԴ արձանագրած հետընթացին, վերջինիս պատճառներին և հետևանքներին, կառույցում առկա բարոյահոգեբանական մթնոլորտին» և «հաստատել է իր հանձնառությունն ու պատասխանատվությունը ՀՅԴ նկատմամբ երևանցիների վստահությունն ամրացնելու» ուղղությամբ: ՀՅԴ Երևանի մարզային կոմիտեի ներկայացուցիչ է ընտրվել Լիլիթ Գալստյանը»:

«Грапарак»: Лилит Галстян пытается осуществить смену власти в АРФД
Газета «Грапарак» пишет, что бывший депутат парламента Армении от АРФ «Дашнакцутюн» Лилит Галстян пытается осуществить смену власти в партии.
«В ходе прошедшего на прошлой неделе 17-го собрания столичной партийной организации, в котором приняли участие 60 делегатов, были обсуждены ситуация внутри АРФД и предстоящие действия. Судя по распространенному ереванским комитетом АРФ «Дашнакцутюн» сообщению, в нем собрался радикально настроенный состав, который дал оценку регрессу партии на прошедших выборах президента, парламента, Совета старейшин Еревана. Было подтверждено намерение укрепить доверие ереванцев к АРФД. Руководителем столичной партийной организации АРФД избрана Лилит Галстян», - отмечает издание.