Լիլիթ Գալստյանը փորձում է «իշխանափոխություն» անել ՀՅԴ-ում
«Հրապարակ» օրաթերթը գրում է, որ Լիլիթ Գալստյանը փորձում է «իշխանափոխություն» անել ՀՅԴ-ում: Անցած շաբաթ կայացած ՀՅԴ Երևանի մարզային 17-րդ ժողովում, որին մասնակցել են 60 պատվիրակներ, քննարկվել են ՀՅԴ ներսում տիրող իրավիճակն ու անելիքները:
«Դատելով ՀՅԴ Երևանի մարզային կոմիտեի տարածած հաղորդագրությունից, այստեղ արմատական տրամադրված կազմ է հավաքվել, որ «գնահատականներ է տրվել ՀՀ Աժ, ՀՀ Նախագահի և Երևան քաղաքի ավագանու ընտրություններում ՀՅԴ արձանագրած հետընթացին, վերջինիս պատճառներին և հետևանքներին, կառույցում առկա բարոյահոգեբանական մթնոլորտին» և «հաստատել է իր հանձնառությունն ու պատասխանատվությունը ՀՅԴ նկատմամբ երևանցիների վստահությունն ամրացնելու» ուղղությամբ: ՀՅԴ Երևանի մարզային կոմիտեի ներկայացուցիչ է ընտրվել Լիլիթ Գալստյանը»:

Hraparak: Lilit Galstian tries to make change of power in ARFD
‘Hraparak’ writes that former deputy of ARFD parliamentary faction Lilit Galstian is trying to make a change of power in the ARF-Dashnaktsutyun Party.
“60 delegates took part in the 17th congress of the Yerevan committee of ARFD last week. They discussed the situation within ARFD and their further actions. To judge by the statement issued by the ARFD Yerevan committee, it currently has radical members who made an assessment of the party’s regression in the last elections of the president, the parliament, and Yerevan Council of Elders. They confirmed the plans to build up Yerevan residents’ trust in the ARFD. Lilit Galstian was elected chairwoman of the Yerevan committee of ARFD,” the daily says.