«Արցախբանկը» առաջարկել է Տոնուսի խաբված բնակարանատերերին վերագնել տները
Այսօր «Տոնուսի» խաբված բնակարանատերերը ներխուժել են Երևանում գտնվող «Արցախբանկի» մասնաճյուղերից մեկը, քանի որ օրեր առաջ բանկը իրենց անընդունելի առաջարկ է արել:
Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում պատմեց նրանից մեկը` Զոյա Պետրոսյանը:
«Օրեր առաջ մենք հանդիպեցինք բանկի աշխատակիցների հետ, որոնք առաջարկում են գնել մեր բնակարանները` քառակուսի մետրը` 900 ԱՄՆ դոլարով: Այն դեպքում, երբ մենք մեր բնակարանների համար արդեն վճարել ենք քառակուսի մետրի համար 400 ԱՄՆ դոլար»,- ասաց նա:
Նրա խոսքով` այսօր իրենց խոստացել են շաբաթ օրը հանդիպում կազմակերպել բանկի ղեկավարության հետ` ստեղծված իրավիճակը քննարկելու համար:
Գործով սնանկության կառավարիչ նշանակված Հրանտ Ղամբարյանը Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց, որ իրեն ստույգ հայտնի չէ բնակիչների դժգոհության պատճառը, սակայն գործի քննությունը նորմալ ընթանում է:
«Միգուցե, իրենց բանկի առաջարկած պայմանները չեն բավարարել, որովհետև բնակարանատերերից մի քանի հոգի այդ առիթով ինձ դժգոհել են»,- ասաց նա:
Նշենք, որ Aysor.am-ը մի քանի ժամ շարունակ փորձում էր մեկնաբանություն ստանալ «ԱրցախԲանկից»: Պարզվեց, որ որևէ մեկը իրավասու չէ լրագրողների հարցերին պատասխանելու` ո՛չ Արցախում, ո՛չ էլ Երևանի որևէ գրասենյակում:

«Арцахбанк» предложил обманутым владельцам квартир перекупить их у банка
Сегодня обманутые строительной компанией «Тонус» владельцы квартир ворвались в один из филиалов «Арцахбанка» в Ереване. Как сообщила в беседе с корреспондентом Aysor.am одна из владельцев квартир – Зоя Петросян, несколько дней назад банк сделал им неприемлемое предложение.
«Несколько дней назад мы встретились с сотрудниками банка, которые предлагают выкупить наши квартиры по стоимости 900 долларов США за квадратный метр. Это в том случае, когда мы за наши квартиры уже заплатили 400 долларов США за квадратный метр», - сказала она.
По ее словам, сегодня им обещали организовать в субботу встречу с руководством банка для обсуждения создавшейся ситуации.
Управляющий по делу о банкротстве Грант Гамбарян сообщил в беседе с корреспондентом Aysor.am, что ему неизвестна подлинная причина недовольства жителей, но расследование дела идет в нормальном режиме.
«Возможно, их не устроили предложенные банком условия и некоторые из владельцев квартир жаловались мне по этому поводу», - сказал он.
Отметим, что Aysor.am пытался в течение нескольких часов получить комментарий в ЗАО «Арцахбанк». Выяснилось, что никто не уполномочен отвечать на вопросы журналистов в офисах «Арцахбанка» ни в Арцахе, ни в Ереване.