Օդի ջերմաստիճանը կնվազի 3-5-ով. Առանձին վայրերում կդիտվի մառախուղ
Այսօր հանրապետության արևելյան շրջաններում սպասվում են տեղումներ: Կեսօրից հետո ցիկլոնը կտեղաշարժվի դեպի հարավ, Սյունիքում և Արցախում մինչև օրվա վերջ հավանական են տեղումներ, լեռներում` ձյան տեսքով: ԱԻՆ-ը զգուշացնում է ձմեռային անվադողերով երթևեկելու անհրաժեշտության մասին: Առանձին վայրերում կդիտվի նաև մառախուղ ու ցածր տեսանելիություն: Օդի ջերմաստիճանն արևելյան շրջաններում ցերեկը կնվազի 3-5 աստիճանով, այլ շրջաններում ` 2-3 աստիճանով:
Իսկ այլ շրջաններում կհաստատվի առանց տեղումների, արևային եղանակ: Քամին` 7-10մ/վրկ:
Նոյեմբերի 17-18-ին ողջ տարածքում սպասվում է առանց տեղումների, ամենուրեք` արևային եղանակ: Օդի ջերմաստիճանը գիշերը, պարզեցմամբ պայմանավորված, կնվազի 3-4 աստիճանով: Առանձին վայրերում հնարավոր է քամի 7-12մ/վրկ, նաև մառախուղ ու ցածր տեսանելիություն:
Ըստ Meteo-tv կայքի՝ Երևանում 16-ից 18-ը կդիտվի մեծ մասամբ արևային, առանց տեղումների եղանակ, հնարավոր է քամի 7-10մ/վրկ: Ցերեկը սպասվում է +11+13, երեկոյան +5+7 աստիճան տաքություն:

В Армении в ближайшие два дня температура воздуха понизится на 3-5 градусов
Сегодня в восточных областях Армении ожидаются осадки. После полудня циклон переместится на юг, в Сюнике и Арцахе во второй половине дня возможны осадки, в горах в виде снега.
Как сообщает Meteo-tv, в отдельных местах ожидаются туман и низкая видимость. Температура воздуха снизится в восточных районах днем на 3-5 градусов, в остальных регионах на 2-3 градуса.
17-18 ноября на всей территории республики ожидается солнечная погода без осадков. Температура воздуха ночью понизится на 3-4 градуса, в отдельных местах скорость ветра достигнет 7-12 метров в секунду, возможны туман и низкая видимость.
В Ереване 16-18 ноября будет наблюдаться преимущественно солнечная погода без осадков, ветер скоростью 7-10 метров в секунду. Днем температура воздуха составит +11+13, вечером – +5+7 градусов.