Սերժ Սարգսյանը «Պատվո շքանշան» հանձնեց Վլադիմիր Մովսիսյանին
Այսօր ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը նախագահական նստավայրում «Պատվո շքանշանով» պարգևատրեց քաղաքական, պետական ականավոր գործիչ Վլադիմիր Մովսիսյանին:
Սերժ Սարգսյանը Վլադիմիր Մովսիսյանի շնորհավորեց ծննդյան 80-ամյակի կապակցությամբ:
«Շատ բան կարելի է ասել Վլադիմիր Մովսիսյանի մասին, նրա ծավալած գործունեության մասին: Սակայն նրան կարելի է բնութագրել որպես մարդ-դարաշրջան»,-նշեց երկրի ղեկավարը:
Նախագահի խոսքով՝ Վլադիմիր Մովսիսյանը խորհրդանշում է հայ ժողովրդի կարևոր ձեռքբերումների դարաշրջանը:
ՀՀ Նախագահը նշեց, որ Վլադիմիր Մովսիսյանի հոբելյանը տոն է բոլոր այն մարդկանց համար, ովքեր կերտել են մեր հաջողությունները:
«Դուք ձեր ներդրումն եք ունեցել ուժեղ Հայաստանի կերտման գործում: Միայն ուժեղ Հայաստանի հետ հաշվի կնստեն բարյացկամ և ոչ բարյացկամ հարևանները»,-նշեց ՀՀ Նախագահը:
Ս. Սարգսյանը շնորհակալություն հայտնեց Վլադիմիր Մովսիսյանին՝ Սևանի հանձնաժողովում կատարած աշխատանքների համար:
Նախագահը քաջառողջություն մաղթեց Վլադիմիր Մովսիսյանին և նրա ընտանիքին:
Իր շնորհակալական խոսքում Վլադիմիր Մովսիսյանը նշեց, որ իր համար մեծ պատիվ է ստանալ «Պատվո շքանշան» Նախագահ Սերժ Սարգսյանի ձեռքերից:
«Իմ համար մեծ պատիվ է, որ ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը բարձր է գնահատում Խորհրդային Հայաստանի դարաշրջանը: Մենք կամուրջ ենք գցում երկու դարաշրջանների և հասարակարգերի միջև»,-նշեց Վ. Մովսիսյանը:
Վ. Մովսիսյանը նշեց, որ ինքը կանգնուն մարդ է և հետագայում էլ պատրաստ է իր ծառայությունները մատուցել հայրենիքին:
Պարգևատրման արարողությանը ներկա էին ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, ՀՀ գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանը, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը, մարզպետեր, քաղաքական և պետական գործիչներ:

Президент Армении наградил Владимира Мовсисяна «Орденом Почета»
Сегодня президент Армении Серж Саргсян наградил «Орденом Почета» Владимира Мовсисяна. Вручение награды состоялось в президентской резиденции и приурочено к 80-летию выдающегося политического и государственного деятеля.
«Многое можно сказать о Владимире Мовсисяне, его деятельности. Однако кратко его можно охарактеризовать как человека-эпоху», - заявил глава государства.
Президент отметил, что Владимир Мовсисян символизирует эпоху достижений армянского народа. По словам С.Саргсяна, юбилей В. Мовсисяна – это праздник для всех, кто способствовал достижению успехов армянского народа.
«Вы внесли свой вклад в формирование сильной Армении. Только с мощной Арменией будут считаться дружественные и недружественные соседи», - сказал президент.
Глава государства поблагодарил В.Мовсисяна за проделанную в Комитете по проблемам озера Севан работу и пожелал ему крепкого здоровья.
В благодарственном слове Владимир Мовсисян отметил, что получение данной награды – для него большая честь, и подчеркнул важность высокой оценки президентом Армении С.Саргсяном советской эпохи. «Тем самым мы прокладывается мост между двумя эпохами и общественными системами», - заявил В.Мовсисян. При этом он выразил готовность и впредь служить родине.
Отметим, что на церемонии вручения награды присутствовали премьер-министр Армении Тигран Саркисян, спикер парламента Овик Абраамян, генеральный прокурор Геворк Костанян, глава Минобороны Армении Сейран Оганян, начальник Полиции РА Владимир Гаспарян, политические и общественные деятели.