Բակո Սահակյանը խորհրդակցություն է հրավիրել` 2014 թ. պետբյուջեի վերաբերյալ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 18-ին հրավիրել է ընդլայնված խորհրդակցություն` նվիրված 2014թ. պետբյուջեի կազմավորման հարցերին: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Համապատասխան զեկույցով հանդես է եկել ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարար Սպարտակ Թևոսյանը: Իր խոսքում Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ ինչպես միշտ այս անգամ ևս պետբյուջեն պետք է պահպանի իր սոցիալական ուղղվածությունը` հատուկ ուշադրություն դարձնելով զարգացման ծրագրերին: Երկրի ղեկավարը նաեւ կարեւորել է պետական բյուջեի միջոցների նպատակային օգտագործումը` նշելով, որ նման մոտեցումը հանդիսանում է տնտեսության կայուն աճի ապահովման կարևոր միջոցներից մեկը:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին ԱԺ խոսնակ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, հանրապետության օրենսդիր, գործադիր և դատական իշխանության մարմինների ներկայացուցիչներ:

PPresident of the Republic of Artsakh Bako Sahakian invited on November 18 an enlarged consultation to discuss the 2014 state budget issues, the press service of the president of Artsakh said.
Finance and Economy Minister Spartak Tevosian made a report. In his speech, President Sahakian said that as before, the state budget will be socially oriented, with special attention to development programs. He attached importance to goal-oriented use of state budget funds, stressing it as an efficient way to ensure sustainable economic growth.
Among the consultation participants were NA speaker Ashot Ghulian, Prime Minister Ara Harutyunian, and other officials.