Բակո Սահակյանն ընդունել է Կարմիր խաչի ներկայացուցիչներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանային ղեկավար Լորան Կորբային և ԿԽՄԿ առաքելության Ստեփանակերտի գրասենյակի ղեկավար Նիկոլաս Ֆլյորիին: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Արցախում ԿԽՄԿ գործունեությանը և մարդասիրական մի շարք ծրագրերի իրականացմանը:
Երկուստեք նշվել է ԿԽՄԿ և Արցախի Հանրապետության համապատասխան մարմինների միջև փոխգործակցության բարձր մակարդակը և արձանագրված դրական դինամիկայի պահպանման պատրաստակամությունը:

Bako Sahakian meets with ICRC representatives
President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakian received today the Head of Operations for Eastern Europe & Central Asia of the International Committee of the Red Cross (ICRC) Laurent Corbaz and the Head of the ICRC Office in Stepanakert Nicolas Fleury, the press service of the NKR president said.
Issues relating to activities of the ICRC in Artsakh and the implementation of several humanitarian programs were discussed at the meeting.
The sides underlined the high level of cooperation between the ICRC and the appropriate bodies of Artsakh and their readiness to maintain the positive dynamics achieved until now.