Գեներալ Մանվելի վիճակը վատացել է. Ֆրանսիա է մեկնել նաև նրա որդին
Արդեն մեկ շաբաթ է, ինչ բուժման նպատակով Ֆրանսիայում է ԱԺ ՀՀԿ-ական պատգամավոր, գեներալ Մանվել Գրիգորյանը:
«Հրապարակը» գրում է, որ արտասահմանցի բժիշկների միջամտությանն այս տարի արդեն երրորդ անգամ է դիմում գեներալը: Ըստ նրա ընտանիքին մոտ կանգնած թերթի աղբյուրի` Մանվել Գրիգորյանի մոտ թոքերի հետ կապված շատ լուրջ հիվանդություն է, որն աստիճանաբար քայքայում է գեներալի օրգանիզմը:
Երեկ էլ Ֆրանսիա է մեկնել նրա որդին` Էջմիածնի քաղաքապետ Կարեն Գրիգորյանը: Քաղաքապետարանի թերթի աղբյուրի փոխանցմամբ` քաղաքապետի մեկնումը բոլորի համար անսպասելի է եղել:

«Грапарак»: У генерала Манвела обнаружено серьезное заболевание легких
Депутат парламента Армении от Республиканской партии Армении, генерал Манвел Григорян уже в течение недели находится на лечении во Франции. Об этом пишет газета «Грапарак».
Как отмечает издание, за этот год генерал обращается к врачам уже в третий раз. Согласно источникам, близким к семье генерала, у Манвела Григоряна обнаружено серьезное заболевание легких, которое постепенно разрушает его организм.
«Накануне вылетел во Францию сын генерала, мэр Эчмиадзина Карен Григорян. По сведениям нашего источника, отъезд мэра был для всех неожиданностью», - пишет газета.