Ավստրալիայի մանկատանը անչափահասներին ստիպել են սեքսով զբաղվել
Ավստրալիայի մանկատներից մեկի աշխատակիցները երեխաներին ստիպել են ուտել իրենց փսխածն ու սեքսով զբաղվել իրենց հետ:
Այս մասին հաղորդում է The Daily Mail-ը: Մանկատունը կառավարում է անգլիկան եկեղեցին: Ներկայումս այնտեղ ստուգումներ են անցկացվում:
Ավստրալական Լիզմոր քաղաքում գտնվող North Coast Children's Home-ում կատարվող դեպքերի մասին պատմել է մանկատան նախկին սանը: Նրա խոսքով՝ երեխաներին ծեծել են տասնամյակներ շարունակ:
Ականատեսը, ում անունը չի հրապարակվում, հայտնել է, որ երեխաներից մի քանիսին սեքսուալ բռնության են ենթարկել՝ ծեսերի նպատակով:
Դատարանում ցուցմունք կտան մանկատան ևս 7 սաներ, նրանք հաստատությունում գտնվել են 1944-1985 թվականների ընթացքում: Ըստ քննության՝ տարբեր բնույթի բռնությունների է ենթարկվել ավելի քան 200 երեխա:
2006 թվականին անգլիկան եկեղեցին փոխհատուցում է տվել 38 սանի, սակայն հերքել է բոլոր մեղադրանքները:
Ըստ հետաքննության՝ հաստատության աշխատակիցները 5 տարեկան երեխաներին ստիպել են օրալ սեքսով զբաղվել:
Ականատեսը պատմել է, որ սննդից հրաժարվելու պատճառով ստիպված է եղել 10 ժամ նստած մնալ սեղանի շուրջ: Նույնիսկ եղել են դեպքեր, երբ չդիմանալով ծաղրանքին ու բռնություններին, անչափահասները ինքնասպանություն են գործել:
Դատարան դիմել է մանկատան նախկին սան Թոմմի Կեմպիոնը: Նա անգլիկան եկեղեցուն մեղադրել է բռնության մեջ: Նա և իր քույրը հրաժարվել են փոխհատուցումից: Թագավորական հանձնաժողովը այժմ զբաղվում է միջադեպի քննությամբ:

Сотрудники австралийского приюта издевались над воспитанниками
Сотрудники приюта заставляли детей есть собственные рвотные массы, а также заниматься сексом с воспитанниками из старших групп, передаёт russian.rt.com. Австралийский сиротский приют управляется англиканской церковью. В настоящее время в приюте проводится проверка.
О зверствах в North Coast Children's Home в городе Лизмор в австралийском штате Южный Уэльс рассказал бывший воспитанник приюта. По его словам, детей постоянно избивали в течение десятилетий. Королевская комиссия занимается расследованием инцидента.
Свидетель, чьё имя не разглашается, сообщил, что некоторых детей подвергали сексуальному насилию в ритуальных целях. В злодействах бывший воспитанник приюта обвиняет персонал учреждения.
В суде показания должны дать семь других воспитанников сиротского приюта, которые находились в нём в разное время в период с 1944 по 1985 год. По оценкам следствия, насилию разного характера подверглись около 200 детей.
В 2006 году англиканская церковь выплатила 38 жертвам «приютского беспредела» компенсацию, однако все последующие обвинения отвергала.
По данным следствия, сотрудники приюта заставляли 5-летних детей заниматься оральным сексом. Неназванный свидетель рассказал, что однажды его заставили просидеть за столом десять часов за то, что он отказывался есть. Многие воспитанники покончили с собой, не выдержав издевательств.
В суд на приют подал его бывший воспитанник Томми Кэмпион. Он обвиняет англиканскую церковь в насилии. Он и его сестра отказались принимать компенсацию от клириков. Комиссия будет проводить расследование в течение ближайших двух недель.