Վարչապետը ներկայացրեց Մոսկվա կատարած այցի մանրամասները
Վարչապետ Սւիգրան Սարգսյանն այսօր կառավարության նիստն սկսելուց առաջ ներկայացրեց Մոսկվա կատարած այցի մանրամասները: Նա տեղեկացրեց, որ Եվրասիական հանձնաժողովում չորս երկրների նախագահների հանձնարարությամբ ձևավորվել է աշխատանքային խումբ, որի նպատակն է քննարկել ՀՀ անդամակցությունը Մաքսային միությանը: Աշխատանքային խմբում ընդգրկված են Հայաստանի, Ռուսաստանի, Ղազախստանի և Բելառուսի մասնագետները:
«Դեկտեմբերի 5-ին նախատեսվում է աշխատանքային խմբի առաջին հանդիպումը, և Հայաստանն արդեն պետք է պատրաստ լինի ըստ ոլորտների անելիքները ներկայացնել: Դրա համար մեր բոլոր գերատեսչություններին լարված աշխատանք է սպասվում, ու դրանով է պայմանավորված լինելու, թե ինչ ժամանակահատվածում մենք ի վիճակի կլինենք այդ բոլոր միջոցառումներն իրականացնել»,- ասաց Տիգրան Սարգսյանը:
Վարչապետը տեղեկացրեց, որ աշխատանքային խմբում ընդգրված երկրների վարչապետները խոստացել են աջակցել Հայաստանին այս աշխատանքներում:

Премьер: Рабочая группа обсудит вопрос вступления Армении в Таможенный союз
В рамках Евразийской комиссии создана рабочая группа, которая должна обсудить вопрос вступления Армении в Таможенный союз, заявил премьер-министр Армении Тигран Саркисян, говоря об итогах визита в Москву.
«5 декабря планируется первая встреча рабочей группы, в которую входят представители России, Казахстана, Беларуси и Армении. Армения уже должна быть готова представить свои действия по отраслям. Нас ожидает напряженная работа», - сказал Т.Саркисян на заседании правительства.
Он также проинформировал, что премьер-министры России, Казахстана и Беларуси выразили готовность оказать содействие Армении.