Նախագահին  իր հավատարմագրերն է հանձնել Դանիայի դեսպան Մերետե Յուլը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Դանիայի Թագավորության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Մերետե Յուլը (նստավայրը՝ Կիև): Այս մասին հայտնում են ՀՀ Նախագահի մամլո գրասենյակից:
Նախագահը շնորհավորել է դեսպանին պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ՝ ի նպաստ Հայաստանի և Դանիայի միջև հարաբերությունների զարգացման ու ամրապնդման: Հանրապետության Նախագահն ընդգծել է, որ Հայաստանը կարևորում է հայ-դանիական հարաբերությունները և տարբեր ոլորտներում համագործակցությունը, շահագրգիռ է ընդլայնելու և խորացնելու Դանիայի Թագավորության հետ միջպետական կապերը: Նախագահի խոսքով, ասվածի վկայությունն է նաև 2011թ. Կոպենհագենում Հայաստանի դեսպանատան բացումը:
Մերետե Յուլը ողջունել և կարևորել է Դանիայում Հայաստանի դեսպանատան բացումը, շեշտելով, որ իր երկրի համար դա ևս կարևոր էր և հստակ ազդանշան, որ Հայաստանը ցանկանում է է՛լ ավելի զարգացնել փոխգործակցությունը Դանիայի հետ: Նա վստահեցրել է Հանրապետության Նախագահին, որ նկատի առնելով առկա մեծ ներուժը, պաշտոնավարման ժամանակաշրջանում կանի ամեն հնարավորը՝ նպաստելու երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդմանն ու զարգացմանը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել նաև ԵՄ-ի հետ Հայաստանի համագործակցության շրջանակներում հայ-դանիական հարաբերությունների զարգացմանը:

Новый посол Дании вручила верительные грамоты президенту Армении
Сегодня новоназначенный Чрезвычайный и Полномочный посол Дании в Армении (резиденция в Киеве) Мерете Юль вручила верительные грамоты президенту Армении Сержу Саргсяну. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Президент Серж Саргсян поздравил посла с назначением и пожелал успехов во благо развития и укрепления отношений между Арменией и Данией. Глава государства подчеркнул, что Армения придает важность армяно-датским отношениям и сотрудничеству в различных сферах и заинтересована в развитии и расширении межгосударственных связей с Данией. По словам президента, свидетельством этого является также открытие посольства Армении в Копенгагене в 2011 году.
Посол Мерете Юль отметила важность открытия посольства Армении в Копенгагене, подчеркнув, что для Дании это также является четким сигналом к тому, что Армения стремится к развитию взаимодействия с Королевством Дания. Она заверила президента Армении, что учитывая имеющийся большой потенциал, приложит максимальные усилия для укрепления и развития двустороннего сотрудничества.
В ходе встречи стороны обратились и к развитию армяно-датских отношений в рамках сотрудничества Армения-Евросоюз.