Ռիգայում տեղի ունեցած փլուզման հետևանքով մահացածների մեջ ՀՀ քաղաքացի կա
Ռիգայում առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած փլուզման արդյունքում ՀՀ քաղաքացի է մահացել: Այս մասին հայտնում են ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից՝ նշելով, որ մահացածը Նաիրա Գրիգորյանն է: Հիշեցնենք, որ երեկ Ռիգայում մոլի տանիքի փլուզման հետևանքով մոտ 70 մարդ է տուժել:
Առաջին փլուզման արդյունքում մեկնարկած փրկարարական աշխատանքների ընթացքում տեղի է ունեցել երկրորդ փլուզումը, ինչի արդյունքում փրկարար խմբերը նույնպես հայտնվել են փլատակների տակ։
Փլուզման պատճառները անհայտ են, սակայն Ռիգայի փոխքաղաքապետը լրատվամիջոցներին հայտնել է, որ ըստ որոշ վկայությունների՝ տեղի է ունեցել պայթյուն:

An Armenian citizen – Naira Grigorian was among the victims of the Maxima supermarket collapse in the Latvian capital of Riga late November 21, the press service of Armenian Foreign Ministry said.
At least 26 people died, including three firefighters, after large sections of the supermarket roof collapsed, Latvian rescue service said today.
The reason for the collapse on Thursday was still not known but rescue and police officials said that a winter garden, involving large amounts of soil, was being built on the roof.
The Fire and Rescue Service said 35 people were injured, 28 of whom are currently hospitalized, including 10 firefighters.