Մ. Հոսսեինին զբաղվել է պարսիկներին հայ աղջիկներ մատակարարելով. Pastinfo.am
Բնակվելով Երևանում՝ Մոհամմադ Հոսսեինին Երևան քաղաքի տարբեր դիսկո ակումբներում և այլ վայրերում ծանոթացել է մարմնավաճառությամբ զբաղվող տարբեր կանանց հետ և 5.000-ական ՀՀ դրամ միջնորդավճարի դիմաց նրանց ապահովել հաճախորդներով։ Այս մասին գրում է pastinfo.am-ը:
Ընդ որում, հաճախորդների դերում հիմնականում հանդես են եկել ազգությամբ պարսիկ տղամարդիկ։ Pastinfo.am-ին հայտնի դարձավ, որ նա հայ մարմնավաճառների և տղամարդ պարսիկների միջև միջնորդի դեր է կատարել տարիներ շարունակ՝ 2007 թ.-ից սկսած։
Մոհամմադ Հոսսեինին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 262 –րդ հոդվածի 2-րդ մասի 5-րդ կետով, նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրելով կալանավորումը:

Иранец занимался сутенерством в Ереване
32-летний гражданин Ирана Мохаммед Хоссеини занимался в Армении сутенерством. Во время проживания в Ереване он знакомился в различных диско-клубах и других увеселительных заведениях с армянскими девушками, занимающимися проституцией, и за комиссионные в 5 тыс. драмов обеспечивал их клиентурой. При этом в роли клиентов в основном выступали иранские мужчины. Об этом сообщает информагентство «ФактИнфо».
Согласно источнику, он выполнял роль посредника между армянскими представительницами древнейшей профессии и персами на протяжении многих лет, начиная с 2007 года.
Мохаммеду Хоссеини предъявлено обвинение по п. 5 ч. 2ст. 262 Уголовного кодекса РА. В его отношении избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.