Մի քանի շաբաթ է՝ հարկայինն ուսումնասիրություն է իրականացնում ՀԷՑ-ում
«Ժամանակի» տեղեկություններով՝ Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր ընկերության գլխավոր տնօրեն Եվգենի Բիբինը, ում հրաժարականը արդեն մի քանի օր կազմակերպված բողոքի ակցիաներով պահանջում են ՀԷՑ-ի աշխատակիցները, շաբաթվա սկզբին եղել է Մոսկվայում և փորձել է Խոշոր սպառողների դեպարտամենտի լուծարման համաձայնություն ստանալ, ինչը սակայն, նրան դեռ չի հաջողվել:
Ակցիային մասնակցած աշխատակիցներից երեկ «Ժամանակի» թղթակցի հետ զրույցում պատմել են, թե ինչ ավելորդ ծախսեր ու շռայլություններ է իրեն թույլ տալիս Ե. Բիբինը, ինչի հետևանքով ընկերությունն այսօր կանգնած է սնանկացման առաջ:
Թերթի տեղեկություններով՝ հարկային մարմիններն արդեն մի քանի շաբաթ է ինչ ուսումնասիրում են այդ ընկերության ֆինանսական գործունեությունը:

'Zhamanak’ daily writes that Director General of Electric Networks of Armenia (ENA) Company Yevgeny Bibin went to Moscow earlier this week to get the go-ahead to close down the large users’ service department of ENA, but he failed to do it. Meanwhile, employees of the company held protests, demanding Bibin’s resignation.
One protester told the paper that Bibin affords luxuries and large expenses that have brought the company to the verge of bankruptcy.
According to ‘Zhamanak’, Armenian tax agencies have been conducting an audit at ENA for several weeks.