«Արմենիա» օդանավակայանը քննարկում է չվերթների քանակի ավելացման հարցը
Նոյեմբերի 22-ին «Արմենիա» Միջազգային Օդանավակայաններ» և Էյր Ֆրանս ընկերությունների միջև բանակցությունների արդյունքում ձեռք է բերվել համաձայնություն` 2014 թ. չվացուցակում չվերթների քանակը հասցնել շաբաթական 7 չվերթի, նախորդ տարվա միևնույն ժամանակահատվածի 3-4 չվերթի փոխարեն: Այս մասին ասված է «Արմենիա» Միջազգային Օդանավակայաններ» ընկերության մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրության մեջ:
«Զգալի առաջընթաց է գրանցվել նաև Արաբական Միացյալ Էմիրությունների ուղղությամբ. նախորդ տարվա շաբաթական 7 չվերթի փոխարեն այս դեկտեմբերին արդեն կիրականացվի շաբաթական 11 չվերթ:
«Արմենիա» Միջազգային Օդանավակայաններ» ՓԲԸ բազմաթիվ այլ ընկերությունների հետ ևս քննարկում է չվերթների քանակի ավելացման հարցը: Այդ ուղղությամբ զարգացումները կներկայացնենք մոտակա օրերին:
Համոզված ենք, որ չվերթների ավելացումը ավելի նպաստավոր պայմաններ կստեղծի ուղևորների համար:
«Ազատ Երկնքի քաղաքականության անցնելու մասին ՀՀ Կառավարության հայտարարության արդյունքում արդեն ակնառու է առաջընթացը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Armenia International Airports plans to increase flights to Yerevan
Armenia International Airports CJSC, which is the manager of Yerevan’s Zvartnots Airport, conducted negotiations with Air France with the aim of increasing the weekly number of flights from 3-4 to 7, starting from 2014.
It is planned to increase the number of flights to the United Arab Emirates from 7 to 11 starting from December of this year, Armenia International Airports said.
The company is also discussing with other airlines the possibility of increasing flights to Armenia.
“Progress has been observed since the Armenian government took a decision about transition to the open sky policy,” the company said in a statement.