Մեծ Բրիտանիան ողջունում է Սարգսյան-Ալիև հանդիպումը
Մեծ Բրիտանիայի Եվրոպայի հարցերով նախարար Դավիդ Լիդինգթոնը ողջունել է Լեռնային Ղարաբաղի խնդրի կարգավորման շուրջ Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների միջև նոյեմբերի 19-ին Վիեննայում կայացած հանդիպումը։
Դավիդ Լիդինգթոնի խոսքում ասվում է․
«Ողջունում եմ Վիեննայում նոյեմբերի 19-ին Հայաստանի նախագահ Սարգսյանի և Ադրբեջանի նախագահ Ալիևի միջև կայացած հանդիպումը։ Այս հանդիպումը, կազմակերպված ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների կողմից, որն առաջինն էր 2012թ,-ի հունվարից հետո, դրական քայլ է՝ վերսկսելու կանոնավոր և բովանդակային քննարկումները կողմերի միջև։ Մենք խրախուսում ենք երկու երկրների նախագահներին՝ կառուցել Վիեննայի հանդիպման վրա և աշխատել Լեռնային Ղարաբաղի խնդրին խաղաղ և երկարատև լուծում գտնելու ուղղությամբ»։

London welcomes meeting of Armenian and Azerbaijani presidents
David Lidington, UK’s Minister for Europe at the Foreign & Commonwealth Office, welcomed the meeting between Presidents of Azerbaijan and Armenia in Vienna on 19 November on the Nagorno-Karabakh conflict.
Mr Lidington said: “I welcome the meeting held in Vienna on 19 November between President Aliyev of Azerbaijan and President Sargsyan of Armenia. This meeting, facilitated by the OSCE Minsk Group Co-Chairs and the first since January 2012, marks a positive step towards restarting regular and substantive discussions between leaders. We encourage both Presidents to build on the Vienna meeting and work actively towards a peaceful and long lasting solution of the Nagorno-Karabakh conflict.”