Վլադիմիր Պուտինը պետական այցով Հայաստան կժամանի դեկտեմբերի 2-ին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրավերով դեկտեմբերի 2-ին պետական այցով Հայաստանի Հանրապետություն կժամանի Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահ Վլադիմիր Պուտինը: Այցի շրջանակներում տեղի կունենա ՌԴ Նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ: Նախագահներ Սարգսյանն ու Պուտինը Գյումրի քաղաքում և մայրաքաղաք Երևանում կմասնակցեն մի շարք միջոցառումների, այդ թվում՝ հայ-ռուսական միջտարածաշրջանային համաժողովին, կայցելեն Գյումրիում տեղակայված 102-րդ ռուսական ռազմակայան: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Երևանում՝ նախագահական նստավայրում, կկայանան երկկողմ բանակցություններ: Կողմերը կքննարկեն Նախագահ Սերժ Սարգսյանի՝ ս.թ. սեպտեմբերի 3-ին ՌԴ կատարած այցի ժամանակ ձեռքբերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը, մտքեր կփոխանակեն նաև Մաքսային միությանը և Միասնական տնտեսական տարածքին Հայաստանի միանալու ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքների և հետագա քայլերի շուրջ: Կստորագրվեն երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդմանն ու համագործակցության խորացմանն ուղղված մի շարք փաստաթղթեր:
ՌԴ Նախագահի հայաստանյան այցի արդյունքները կամփոփվեն զանգվածային լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ նախագահներ Սերժ Սարգսյանի և Վլադիմիր Պուտինի հանդիպման ժամանակ:

Russian president to pay state visit to Armenia on December 2
Russian President Vladimir Putin will pay a state visit to the Republic of Armenia on December 2 at the invitation of Armenian President Serzh Sargsyan. During the visit, Vladimir Putin will have a meeting with Serzh Sargsyan, the presidential press service said.
Presidents Serzh Sargsyan and Vladimir Putin will attend a number of events in the city of Gyumri and the capital of Yerevan, including an Armenian-Russian inter-regional forum. They will also visit the Russian 102nd military base in Gyumri.
Bilateral talks will be held in the presidential residence in Yerevan. The sides are expected to discuss the implementation of the agreements reached during the September 3 visit of President Sargsyan to Moscow. They will also exchange opinions about the current state and further steps concerning Armenia’s joining the Customs Union and the Common Economic Space. The sides will sign a number of documents aimed at strengthening of bilateral relations and promotion of cooperation.
The results of the Russian president’s visit will be summarized at a meeting of Presidents Serzh Sargsyan and Vladimir Putin with representatives of the mass media.