Հաջորդ շաբաթ Բրյուսելում կքննարկվի ԵՄ-ի հետ Ուկրաինայի ասոցացման հարցը
Հաջորդ շաբաթ Բրյուսել կմեկնի ուկրաինական պատվիրակություն, որպեսզի քննարկվի Եվրամիության հետ Ուկրաինայի ասոցացման հարցը: Այս մասին, BBC-ի փոխանցմամբ, հայտարարել է Ուկրաինայի արտգործնախարար Լեոնիդ Կոժարան:
ԱԳ նախարարը նշել է, որ կողմերը կքննարկեն գազի գնի հարցը, ֆինանսական միջազգային օգնության և Ուկրաինայի ու ԵՄ-ի միջև ապրանքաշրջանառության նվազման հարցերը:
Ավելի վաղ Ուկրաինայի նախագահ Վիկտոր Յանուկովիչը  հայտարարարել էր, որ ԵՄ-ի հետ Ասոցացման համաձայնագիրը կստորագրվի այն ժամանակ, երբ դրան Ուկրաինան պատրաստ կլինի տնտեսապս:

Делегация Украины поедет в Брюссель на следующей неделе
На следующей неделе в Брюссель отправится украинская делегация для переговоров по вопросам, связанным с ассоциацией Украины в ЕС. Об этом, как передает BBC, заявил в эфире украинского телеканала «1+1» министр иностранных дел Украины Леонид Кожара.
Он отметил, что в ходе переговоров будут обсуждаться вопросы о ценах на газ, финансовой международной помощи и падения товарооборота между Украиной и ЕС.
Ранее премьер-министр Украины Николай Азаров на встрече с иностранными журналистами признал, что отложить подписание соглашения об ассоциации с Евросоюзом требовала Россия.
Президент Украины Виктор Янукович заявил, что подписание соглашения об ассоциации с ЕС произойдет лишь тогда, когда Украина будет к этому экономически готова.