Վ. Պուտինը Ծիծեռնակաբերդում հարգեց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը
Րոպեներ առաջ ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը այցելեցին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Նախագահները ծաղկեպսականեր դրեցին և հարգեցին Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակը: Հնչեցին երկու երկրների օրհներգները:
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը մեկ րոպե լռությամբ հարգեց անմեղ զոհերի հիշատակը:
Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրից նախագահներն ուղևորվեցին ՀՀ Նախագահի նստավայր, որտեղ կկայանա նախագահների առանձնազրույցը:
Նախագահի պաշտոնում սա Վլադիմիր Պուտինի երկրորդ այցն է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Առաջին անգամ Պուտինը Ծիծեռնակաբերդ էր այցելել 2001թ.-ի սեպտեմբերի 15-ին:

Президент России Владимир Путин почтил память жертв Геноцида армян
Немногим ранее президенты Армении и России Серж Саргсян и Владимир Путин посетили мемориальный комплекс памяти жертв Геноцида армян «Цицернакаберд» в Ереване.
Главы государств возложили венки и почтили память жертв Геноцида армян в Османской империи 1915г. Президент РФ почтил минутой молчания память невинных жертв. Прозвучали государственные гимны двух стран.
После посещения мемориала лидеры двух стран направились в резиденцию президента РА, где состоится официальная встречи в рамках госвизита В.Путина в Армению.
Отметим, что это второе посещение Владимира Путина мемориала «Цицернакаберд» в период президентства. Впервые глава российского государства посетил мемориал 15 сентября 2001 года.