Հայաբնակ Քամիշլիում պայթյուն է եղել. Երեխա է զոհվել
Սիրիական Ղամիշլի քաղաքի Թայ փողոցում այսօր տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով զոհվել է մեկ երեխա, վիրավորվել ավելի քան 200 մարդ: Այս մասին հայտնում է yerakouyn.com կայքը:
Նախնական տվյալներով՝ զոհերի թիվը կարող է աճել:
Պայթյունը տեղի է ունեցել «Հայրենիքի պաշտպանություն» կոչվում միավորման կենտրոնակայանի մոտ: Նշենք, որ «Հայրենիքի պաշտպանությունը» տեղի արաբներից, քրդերից և քրիստոնյաներից կազմված իշխանամետ միավորում է, որը պայքարում է ահաբեկիչների դեմ և կանխում նրանց մուտը քաղաք:
Նշենք, որ Քամիշլին հիմնականում հայերով բնակեցված քաղաք էր, որի հայ բնակչության թիվը մինչև պատերազմ կազմում էր 7000 մարդ: Այսօր նրանցից շատերը տեղափոխվել են Լիբանան, Հայաստան, Արցախ և հատկապես Եվրոպա:

В результате взрыва в армянонаселенном районе Эль-Камышлы погибли 6 человек
В результате взрыва, прогремевшего в районе Тай сирийского города Эль-Камышлы, погибли 6 человек, еще 30 ранены. Об этом сообщает сайт «Ерагуйн» со ссылкой на собственные источники.
Согласно информации, заминированная машина взорвалась напротив одного из правительственных зданий. Отмечается, что взрыв был направлен против членов группы «Защита родина», которая не позволяют террористам проникнуть в город.
СМИ подчеркивает, что данная группа состоит из местных арабов, курдов и христиан, которые сражаются на стороне правительственных сил в поддержку президента Сирии Башара Асада. В указанном районе проживает много армян, у представителей армянской общины здесь имеются магазины. Информации о жертвах и раненых среди армянского населения нет.