Սոթք-Քարվաճառ ճանապարհահատվածը դժվարանցանելի է
ՀՀ ԱԻ նախարարությունից հայտնում են, որ ժամը 09.00-ի դրությամբ ՀՀ բոլոր միջպետական և միջհամայնքային ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են:
Դժվարանցանելի է Սոթք-Քարվաճառ ճանապարհահատվածը: Սևան-Դիլիջան, Սիսիան-Գորիս ավտոճանապարհների, Սպիտակի ոլորանների հատվածը, ինչպես նաև Սելիմի լեռնանցքում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց: Իրականացվում են ճանապարհահների մաքրման և մշակման աշխատանքներ:
ՀՀ ԱԻ նախարարությունը վարորդներին խորհուրդ է տալիս վերոնշյալ ճանապարհահատվածներով երթևեկել ձմեռային անվադողերով:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն` Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների և մինչև 30 տեղանոց միկրոավտոբուսների համար` անվաշղթաների կիրառման դեպքում:

В Армении все межгосударственные автотрассы открыты для движения транспорта
Сегодня по состоянию на 09:00 в Армении все межгосударственные и республиканские автотрассы в основном открыты для движения транспорта. Как сообщает МЧС Армении, труднопроходима дорога Сотк-Карвачар.
На трассе Севан-Дилижан, Сисиан-Горис, Спитакских поворотах, а также Селимском перевале местами образовался гололед. Для обеспечения безопасности транспортного движения ведутся работы по очистке и обработке дорог.
Министерство по чрезвычайным ситуациям призывает водителей проявлять осторожность и ездить на зимних шинах.
Согласно информации департамента по чрезвычайным ситуациям МВД Грузии, дорога Степанцминда – Ларс открыта для движения всех видов транспорта, а также автобусов вместимостью до 30 человек, с использованием цепей противоскольжения.