Աբսուրդային բյուջե. 3 մլն դրամ կտրամադրեն «Երկնքից 3 խնձոր ընկավ» մրցույթին
«Ժողովուրդում» կարդում ենք. «2014 թ. պետական բյուջեի նախագծում քիչ չեն նաև աբսուրդային ծախսերը։ Ընդ որում, առաջին հայացքից անգամ նկատելի է, որ այդ գումարները հատկացվել են հետագայում «ատկատ» անելու համար։
Օրինակ՝ կառավարությունն առաջարկում է 106.9 մլն դրամ (մոտ 260 հազար դոլար) տրամադրել կառավարության գործունեության գնահատման, կյանքի որակի և համայնքային կարիքների գնահատման հետազոտություն անելու համար, իսկ ՀՀ պետական պարտքի կառավարման գործընթացի հրապարակայնության ապահովման համար տրամադրվելու է 50 մլն դրամ (123 հազար դոլար): 3 մլն դրամ էլ ցանկանում են տրամադրել «Երկնքից երեք խնձոր ընկավ» հեքիաթասացության մրցույթին: Տեսակետ կա, որ եթե այդ մրցույթին ներկայացվեն վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի՝ վերջին 5 տարվա ելույթները, ապա նա կշահի առաջին մրցանակը»:

3 million AMD allocated for ‘3 apples fell from heaven’ contest
‘Zhoghovurd’ says that the 2014 draft state budget has quite a few absurd expenditures and it is clear at a glance that these sums are allocated for further ‘kickbacks’.
For example, the government proposes to allocate 106.9 million drams (about $260 thousand) for studies to assess the government’s activities, quality of life, and community needs, and 50 million drams ($123 thousand) will be provided to ensure publicity of Armenia’s state debt management.
“It is planned to allocate 3 million drams for ‘Three Apples Fell from Heaven’ contest-festival of fairy tale narrators. There is an opinion that if speeches that Prime Minister Tigran Sargsyan has made in the past five years are presented at the contest, he will certainly win the first prize,” the paper writes.