Նախագահն ընդունել է ԱՄՆ պետքարտուղարի տեղակալի օգնական Էրիկ Ռուբինին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ԱՄՆ պետքարտուղարի տեղակալի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով օգնական Էրիկ Ռուբինին:
Նախագահը ողջունել է հյուրին և կարևորել նրա այցը հայ-ամերիկյան հարաբերությունների համակողմանի և բազմաբնույթ երկխոսության շարունակականության տեսանկյունից:
Հանդիպմանը երկուստեք բարձր է գնահատվել Հայաստանի և Միացյալ Նահանգների միջև հարաբերությունների ներկայիս մակարդակը: Զրուցակիցները պատրաստակամություն են հայտնել զարգացնել այդ հարաբերություններն ու երկու երկրների միջև ընդլայնել փոխգործակցությունը, որտեղ, կողմերի համոզմամբ, զգալի ներուժ կա:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել ԼՂ հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումներին: Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և ԱՄՆ պետքարտուղարի տեղակալի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով օգնականը մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային և միջազգային մի շարք խնդիրների շուրջ:

Президент Армении принял заместителя помощника госсекретаря США
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня заместителя помощника госсекретаря США по вопросам Европы и Евразии Эрика Рубина. Об этом сообщает пресс-служба президента Армении.
Глава государства поприветствовал гостя, отметив важность его визита в контексте последовательного развития всестороннего диалога в армяно-американских отношениях.
В ходе встречи стороны высоко оценили нынешний уровень отношений между Арменией и США. Собеседники выразили готовность развивать эти отношения и расширять взаимодействие между двумя государствами.
Стороны обратились также к последним развитиям по урегулированию карабахского конфликта. Президент Армении и заместитель помощника госсекретаря США по вопросам Европы и Евразии обменялись мнениями и вокруг ряда региональных и международных проблем.