Նալբանդյան-Դավութօղլու հանդիպումն ավարտվեց. Նրանք լրագրողներին չմոտեցան
Հայաստանի և Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանի և Ահմեդ Դավութօղլուի՝ մեկ ժամից ավելի տևած հանդիպումն ավարտվեց: Հանդիպումից հետո կողմերը չպատասխանեցին լրագրողների հարցերին: Իսկ ՀՀ արտգործնախարարը հայտարարեց, որ այսօր՝ ավելի ուշ, ՀՀ ԱԳՆ-ն հանդես կգա հայտարարությամբ:
Իսկ Ահմեդ Դավութօղլուն այս պահին երկկողմ հանդիպումներ է անցկացնում, որից հետո նա թուրքական լրատվամիջոցների համար նույնպես հանդես կգա հայտարարությամբ:
Հիշեցնենք, որ Ահմեդ Դավութօղլուն Երևանում մասնակցում է Սևծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպության ԱԳ նախարարների խորհրդի 29-րդ նստաշրջանին:

Meeting of foreign ministers of Armenia and Turkey held in Yerevan
A meeting of Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian and Turkish Foreign Minister Ahmet Davutoglu was held in Armenia Marriott Hotel in Yerevan. The meeting lasted over an hour. Following the meeting the sides declined to answer questions of reporters. E. Nalbandian said Armenian Foreign Ministry will issue a statement today.
At the moment Ahmet Davutoglu is holding bilateral meetings, after which he will make a statement for the Turkish mass media.
We would remind you that Ahmet Davutoglu arrived in Yerevan to attend the 29th meeting of the Council of Foreign Ministers of BSEC member states.