Ռուսաց լեզվի դասընթացներ` ԱԺ աշխատակազմի համար
«Հրապարակում» կարդում ենք. «Ազգային ժողովը, ինչպես երևում է, սրընթաց շարժվում է դեպի Մաքսային միություն։ Առաջիկայում ԱԺ աշխատակազմի համար ռուսաց լեզվի դասընթացներ են կազմակերպելու։
Նշենք, որ այս ամսվա սկզբին էլ ԱԺ-ում ռուսական գրքի գրադարան և հայ-ռուսական բարեկամության խորհրդարանական ակումբ բացվեց։
Հատկանշական է, որ ամիսներ առաջ, երբ դեռ Հայաստանը սրընթաց շարժվում էր դեպի Ասոցացման պայմանագիր՝ Եվրոպա, ԱԺ-ն նույն աշխատակազմի համար անգլերենի դասընթացներ էր նախաձեռնել։ Սակայն կուրսերն այդպես էլ մնացին թղթի վրա, և հերթագրված անձնակազմը մինչ օրս սպասում է»:

«Грапарак»: В парламенте начинают интенсивно изучать русский язык
Газета «Грапарак» пишет, что Национальное Собрание Армении стремительно движется к Таможенному союзу. Как сообщает издание, в ближайшее время для аппарата парламента Армении будут организованы курсы русского языка.
Отметим, что в начале этого месяца в Национальном Собрании Армении открылись библиотека русской книги и клуб армяно-российской дружбы.
«Примечательно, что несколько месяцев назад, когда Армения стремительно двигалась к подписанию Соглашения об ассоциации с ЕС, в Национальном Собрании инициировали для аппарата курсы английского языка. Однако этот проект так и остался на бумаге и записавшиеся на курсы сотрудники до сих пор ждут их начала», - пишет газета «Грапарак».