Ռուսաց լեզվի դասընթացներ` ԱԺ աշխատակազմի համար
«Հրապարակում» կարդում ենք. «Ազգային ժողովը, ինչպես երևում է, սրընթաց շարժվում է դեպի Մաքսային միություն։ Առաջիկայում ԱԺ աշխատակազմի համար ռուսաց լեզվի դասընթացներ են կազմակերպելու։
Նշենք, որ այս ամսվա սկզբին էլ ԱԺ-ում ռուսական գրքի գրադարան և հայ-ռուսական բարեկամության խորհրդարանական ակումբ բացվեց։
Հատկանշական է, որ ամիսներ առաջ, երբ դեռ Հայաստանը սրընթաց շարժվում էր դեպի Ասոցացման պայմանագիր՝ Եվրոպա, ԱԺ-ն նույն աշխատակազմի համար անգլերենի դասընթացներ էր նախաձեռնել։ Սակայն կուրսերն այդպես էլ մնացին թղթի վրա, և հերթագրված անձնակազմը մինչ օրս սպասում է»:

Hraparak: Russian courses to be organized in parliament
‘Hraparak’ says that the National Assembly of Armenia is rapidly advancing towards the Customs Union. According to the paper, Russian language courses will be organized soon for the staff of the Armenian parliament.
A Russian library and an Armenian-Russian friendship club opened in the National Assembly in early December.
“It is noteworthy that a few months ago when Armenia was expected to sign the Association Agreement with the EU, there were plans to start an English course for the National Assembly staff. Yet the project remains on paper and those employees who signed up for the course are still waiting for it to start,” the paper notes.