ՀՀ գերիների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովն ամփոփեց տարին
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի ամփոփիչ նիստը` հանձնաժողովի նախագահ, պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Նիստին նաև հրավիրվել էին ՀՀ-ում ԿԽՄԿ պատվիրակության ներկայացուցիչները:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են 2013 թվականին կատարված աշխատանքները, նախանշվել են 2014 թվականի աշխատանքային ծրագիրի հիմնական ուղղությունները:
Հանդիպման ընթացքում հանձնաժողովի անդամները ներկայացրեցին տարվա ընթացքում կատարած աշխատանքները և հանդես եկան առաջարկություններով:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն իր ամփոփիչ խոսքում հանձնարարականներ տվեց հանձնաժողովի անդամներին:
Նիստի ավարտին պաշտպանության նախարարի հրամանով հանձնաժողովի մի քանի անդամներ պարգևատրվեցին գերատեսչական մեդալներով և արժեքավոր նվերներով:

Комиссия по вопросам пленных, заложников и без вести пропавших обобщила год
В министерстве обороны Армении сегодня состоялось итоговое заседание Комиссии по вопросам пленных, заложников и без вести пропавших под председательством министра обороны Армении Сейрана Оганяна. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
На заседание были приглашены также представители делегации Международного комитета Красного Креста в Армении.
В ходе заседания обсуждалась реализованная в течение 2013 года работа и предопределены основные направления рабочей программы на 2014 год.
Члены комиссии представили на встрече выполненную работу и выступили с предложениями. Министр обороны Сейран Оганян дал поручения им.
В завершении заседания приказом главы оборонного ведомства ряд членов комиссии были награждены ведомственными медалями и ценными подарками.