ՀՀ գերիների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովն ամփոփեց տարին
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի ամփոփիչ նիստը` հանձնաժողովի նախագահ, պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Նիստին նաև հրավիրվել էին ՀՀ-ում ԿԽՄԿ պատվիրակության ներկայացուցիչները:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են 2013 թվականին կատարված աշխատանքները, նախանշվել են 2014 թվականի աշխատանքային ծրագիրի հիմնական ուղղությունները:
Հանդիպման ընթացքում հանձնաժողովի անդամները ներկայացրեցին տարվա ընթացքում կատարած աշխատանքները և հանդես եկան առաջարկություններով:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն իր ամփոփիչ խոսքում հանձնարարականներ տվեց հանձնաժողովի անդամներին:
Նիստի ավարտին պաշտպանության նախարարի հրամանով հանձնաժողովի մի քանի անդամներ պարգևատրվեցին գերատեսչական մեդալներով և արժեքավոր նվերներով:

Commission on POWs, hostages and missing people sums up 2013 work
The Commission on Prisoners of War, Hostages and Missing Persons held a sitting today at Armenian Defense Ministry to sum up the results of this year, the press service of Defense Ministry said.
Representatives of the ICRC delegation in Armenia were also invited to the sitting.
The participants discussed work done in 2013 and mapped out the main directions of the work program for 2014.
Commission members presented the work done and put forward proposals. Defense Minister Seyran Ohanian gave instructions to them.
At the conclusion of the sitting, several members of the commission received medals and valuable gifts.