Կառավարությունը ծառայողական մեքենաների համար կծախսի 789 մլն դրամ
Կառավարությունը դեկտեմբերի 9-ի նիստում որոշում է կայացրել պետական մի շարք գերատեսչությունների համար ծառայողական ավտոմեքենա գնելու նպատակով կառավարության պահուստային ֆոնդից 789 մլն դրամ տրամադրելու մասին։ Այդ գումարով նախատեսված է գնել 69 հատ մեքենա՝ դատական դեպարտամենտի, ԱԺ-ի, ՎՊ-ի, դատախազության, ՀՔԾ-ի, ԱԳՆ-ի, ԿԳՆ-ի, ՏԿՆ-ի, ԿՀԸ-ի և մի շարք այլ գերատեսչությունների համար։
«Փաստորեն, չնայած երկրում առկա սոցիալ-տնտեսական ծանր վիճակին, 32.5 տոկոս աղքատության մակարդակին՝ կառավարությունն իրեն նման շռայլություն է թույլ տալիս։ Եվս մեկ ուշագրավ հանգամանք. թերթը պարզել է, որ կառավարության ոչ այս՝ 1151-Ն որոշումը, ոչ դրա նախագիծը դրված չէ կառավարության կայքում, այլ այն հրապարակվել է միայն «պաշտոնական տեղեկագրում»։ Ասել է թե՝այս որոշումն ընդունվել է կիսագաղտնի, որպեսզի այդ առիթով հասարակական աղմուկ չբարձրանա»,- մեկնաբանել է «Ժողովուրդը»:

Zhoghovurd: Government to spend 789 million AMD on cars
At the December 9 session the Armenian government took a decision to allocate 789 million drams from the reserve fund for purchasing service cars for a number of state agencies. 69 cars will be purchased for Judicial Department, the parliament, Control Chamber, Prosecutor’s Office, Special Investigation Service, Foreign Ministry, Education and Science Ministry, Ministry of Territorial Administration, and Central Election Commission.
“Despite the grave socioeconomic situation and a poverty rate of 32.5%, the government affords such a luxury,” ‘Zhoghovurd’ paper writes.