Բակո Սահակյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Սերժ Սարգսյանին
ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Բ. Սահակյանի հեռագրում ասված է.
«Մեծարգո պարոն Սարգսյան,
Ցավով տեղեկացա Ձեր սիրելի հոր` Ազատ Սարգսյանի մահվան մասին:
Ազատ Ավետիսի Սարգսյանը եղել է չափազանց աշխատասեր, համեստ ու պարկեշտ, բոլորի կողմից հարգված ու սիրված մի անձնավորություն: Նրա հիշատակը միշտ վառ կմնա մեր սրտերում:
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից անդառնալի կորստի այս ծանր պահին վշտակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում Ձեզ, հանգուցյալի բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին»:

Б.Саакян выразил соболезнования президенту Армении в связи с кончиной отца
Президент Нагорно-карабахской Республики Бако Саакян направил телеграмму соболезнования президенту Армении Сержу Саргсяну. Как сообщает пресс-служба президента НКР, в телеграмме, в частности говорится:
«Многоуважаемый господин Саргсян,
С глубоким прискорбием узнал о смерти Вашего любимого отца – Азата Саргсяна.
Азат Аветисович Саргсян был очень трудолюбивым, скромным и порядочным, всеми уважаемым и всеми любимым человеком. Память о нем навсегда останется в наших сердцах.
В этот тяжелый час невосполнимой потери от имени народа, властей Арцаха и от себя лично выражаю соболезнование и поддержку Вам, всем родным и близким покойного».