Բակո Սահակյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Սերժ Սարգսյանին
ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Բ. Սահակյանի հեռագրում ասված է.
«Մեծարգո պարոն Սարգսյան,
Ցավով տեղեկացա Ձեր սիրելի հոր` Ազատ Սարգսյանի մահվան մասին:
Ազատ Ավետիսի Սարգսյանը եղել է չափազանց աշխատասեր, համեստ ու պարկեշտ, բոլորի կողմից հարգված ու սիրված մի անձնավորություն: Նրա հիշատակը միշտ վառ կմնա մեր սրտերում:
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից անդառնալի կորստի այս ծանր պահին վշտակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում Ձեզ, հանգուցյալի բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին»:

B. Sahakian expresses condolence on death of Armenian president’s father
President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakian sent a message of condolence to Armenian President Serzh Sargsyan, according to the press service of Office of the NKR President. The message reads:
“Dear Mr. Sargsyan.
I was deeply saddened to hear of the passing of your beloved father Azat Sargsyan.
Azat Sargsyan was a very hardworking, modest and honest man who was respected and loved by everyone. Fond memories of him will be forever in our hearts.
In this difficult moment of irreplaceable loss, on behalf of Artsakh people and authorities and myself, I express condolences and support to you and the family and friends of the late Azat Sargsyan”.