Հայաստան կժամանի ԱՄՆ Պենտագոնի ներկայացուցիչ Էվելին Ֆարկասը
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը հայտնում է, որ դեկտեմբերի 18-19-ին երկկողմ պաշտպանական համագործակցության հարցերով խորհրդակցությունների նպատակով Հայաստան կժամանի ԱՄՆ պաշտպանության փոխնախարարի Ռուսաստանի, Ուկրաինայի և Եվրասիայի հարցերով օգնական դ-ր Էվելին Ֆարկասը:
Այցի ընթացքում դ-ր Ֆարկասը հանդիպումներ կունենա ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի և գիտական շրջանակների փորձագետների հետ: Այցը նախանշում է Հայաստանի և Միացյալ Նահանգների ամուր ու զարգացող համագործակցությունը պաշտպանության ոլորտում:
Դ-ր Ֆարկասն իր քննարկումներում անդրադարձ կկատարի երկու երկրների համար փոխշահավետ համագործակցության ոլորտներին, ինչպիսիք են՝ դաշնային ու խաղաղապահ գործողությունները, ուսուցումները Հայաստանի զինվորականների ու Եվրոպական հրամանատարության ու Կանզասի ազգային գվարդիայի ուժերի մասնակցությամբ և տարածաշրջանային անվտանգությունը:

Заместитель помощника министра обороны США Эвелин Фаркас посетит Армению
Заместитель помощника министра обороны США по вопросам отношений с Россией, Украиной и Евразией Эвелин Фаркас 18-19 декабря посетит Армению для проведения консультаций по вопросам сотрудничества в оборонной сфере.
Как сообщили в посольстве США в Армении, в ходе визита Эвелин Фаркас встретится с министром иностранных дел Армении Эдвардом Налбандяном, министром обороны Сейраном Оганяном и экспертами научных кругов. Визит ознаменует крепкое и развивающее сотрудничество между Арменией и США в сфере обороны.
В ходе обсуждений Эвелин Фаркас обратится к взаимовыгодным для двух стран сферам сотрудничества, таким как полевые и миротворческие действия, обучения с участием военных Армении, сил Европейского командования и Национальной гвардии штата Канзас, а также региональная безопасность.