Ազգային Ժողովի մոտից բերման ենթարկված ակտիվիստներն ազատ են արձակվել
Քիչ առաջ Ազգային Ժողովի մոտից բերման ենթարկված ակտիվիստներն ազատ են արձակվել: Այս մասին Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց բերման ենթարկված, «Հայազն» կուսակցության վարչության անդամ Արմեն Մկրտչյանը:
«Մեզ ազատ արձակեցին, հիմա ոստիկանության մեքենայում է միայն Վարդգես Գասպարին, ում քիչ առաջ բերման ենթարկեցին»,- ասաց Արմեն Մկրտչյանը:
Ակտիվիստի խոսքով՝ այս պահին Ազգային Ժողովի դիմաց ցուցարարներին է միացել նաև ԲՀԿ-ական պատգամավոր Վահան Բաբայանը:
Հիշեցնենք, որ բերման ենթարկվածների թվում էին Արմեն Մկրտչյանը, Կարեն Հարությունյանը, Վիլեն Գաբրիելյանը, Վահագն Մինասյանը, Գոռ Առաքելյանը, Վարդան Հարությունյանը, Անտոն Իվչենկոն, Հովհաննես Եսայանը:
Նշենք, որ Ազգային Ժողովի դիմաց ցուցարարները բողքում են Ռուսաստանի հետ գազի համաձայնագրերի վավերացման դեմ, ինչի հարցն այսօր քննարկվում է խորհրդարանում:

Police release detained activists
The activists detained today outside the Armenian parliament where they were staging a protest have just been released, Aysor.am was informed by one of the activists, Armen Mkrtchian.
“They released us. Only Vardges Gaspari who has just been detained is still in the car,” Mkrtchian said.
In his words, deputy of Prosperous Armenia Party (BHK) parliamentary faction Vahan Babayan joined the protesting activists.
We would remind you that a protest is being held against the ratification of the gas agreement with Russia by the Armenian parliament.