Գ. Սահակյան. Մեր հասարակությունը երջանիկ չէ
Մեր հասարակությունը երջանիկ չէ, և կապ չունի վիճակը սոցիալապես բարելավված է, թե` ոչ: Լրագրողների հետ հանդիպմանը, ամփոփելով ավարտվող տարին, նման կարծիք հայտնեց ԱԺ Հանրապետական խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը:
Պատասխանելով հարցին, թե ի՞նչ են արել իշխող կուսակցությունը ՀՀ քաղաքացիների համար, պատգամավորն ասաց. «Երջանիկ են նրանք, ովքեր ապրում են երջանիկ հասարակությունում: Սա այն գաղափարն է, թելադրանքներն են, որոնց փորձում ենք լուծումներ տալ»,- ասաց նա և ավելացրեց, որ անցնող տարին ակտիվ տարի էր, որի ընթացքում իշխանությունները կարողացան քաղաքական դաշտն ավելի հասկանալի դարձնել հասարակության համար:
Հասարակության և քաղաքական ուժերի կողմից բարձրացված շատ հարցեր, Գ. Սահակյանի գնահատմամբ, իրենց լուծումն են ստացել, սակայն արվածը, ըստ նրա, դեռ բավարար չէ:
«ՀՀԿ-ում կատարվել են թե՛ ներկուսակցական, թե՛ հասարակական աշխատանքներ: Հասարակության հետ աշխատանքի առումով մենք օգտագործել ենք բոլոր հնարավորությունները, և մեր աշխատանքի գնահատականը կտա ժողովուրդը»,- ասաց նա` հավելելով, որ թեև երկրում ծանր իրավիճակ է, բայց ՀՀԿ-ն արել է հնարավոր ամեն ինչ:

Галуст Саакян: Республиканская партия сделала все возможное
«Наше общество не счастливо, вне зависимости от того, социальная ситуация улучшена или нет. Счастливы те, кто живет в счастливом обществе», - заявил журналистам руководитель фракции правящей Республиканской партии Армении Галуст Саакян.
«Это та идея, которую мы пытаемся решить. Вместе с тем, уходящий год был активным, властям удалось сделать политическое поле более понятным для общества», - отметил он.
По его словам, поднятые обществом вопросы, по большей части, получили решения, однако сделанного не достаточно.
«В Республиканской партии Армении осуществлены и внутрипартийные, и общественные работы. В работе с обществом мы использовали все возможности, и нашу работу оценит народ. Хотя в стране тяжелая ситуация, однако, Республиканская партия сделала все возможное», - заявил Г.Саакян.