Գ. Սահակյան. Մեր հասարակությունը երջանիկ չէ
Մեր հասարակությունը երջանիկ չէ, և կապ չունի վիճակը սոցիալապես բարելավված է, թե` ոչ: Լրագրողների հետ հանդիպմանը, ամփոփելով ավարտվող տարին, նման կարծիք հայտնեց ԱԺ Հանրապետական խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը:
Պատասխանելով հարցին, թե ի՞նչ են արել իշխող կուսակցությունը ՀՀ քաղաքացիների համար, պատգամավորն ասաց. «Երջանիկ են նրանք, ովքեր ապրում են երջանիկ հասարակությունում: Սա այն գաղափարն է, թելադրանքներն են, որոնց փորձում ենք լուծումներ տալ»,- ասաց նա և ավելացրեց, որ անցնող տարին ակտիվ տարի էր, որի ընթացքում իշխանությունները կարողացան քաղաքական դաշտն ավելի հասկանալի դարձնել հասարակության համար:
Հասարակության և քաղաքական ուժերի կողմից բարձրացված շատ հարցեր, Գ. Սահակյանի գնահատմամբ, իրենց լուծումն են ստացել, սակայն արվածը, ըստ նրա, դեռ բավարար չէ:
«ՀՀԿ-ում կատարվել են թե՛ ներկուսակցական, թե՛ հասարակական աշխատանքներ: Հասարակության հետ աշխատանքի առումով մենք օգտագործել ենք բոլոր հնարավորությունները, և մեր աշխատանքի գնահատականը կտա ժողովուրդը»,- ասաց նա` հավելելով, որ թեև երկրում ծանր իրավիճակ է, բայց ՀՀԿ-ն արել է հնարավոր ամեն ինչ:

“Our society is unhappy, regardless of whether the social situation has improved or not. Those living in a happy society are happy,” the head of ruling Republican Party of Armenia (HHK) faction Galust Sahakian told journalists today.
“This is the idea that we try to solve. At the same time this year was active and the authorities managed to make the political field more understandable for society,” he noted.
In his words, the issues raised by society have mostly been dealt with, but what has been done is not enough.
“Inner-party and social work has been done in the Republican Party of Armenia. We used every opportunity in our work with society and the people assess our work. There is a difficult situation in the country, but Republican Party did its best,” G. Sahakian said.