Հակառակորդի կրակոցներից վիրավորված զինվորները Արցախի հոսպիտալում են
«Զինծառայողները թեթև վիրավորում էին ստացել և բուժումն իրականացվում է Արցախում տեղակայված զինվորական հոսպիտալում»,- այս մասին Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ԼՂՀ ՊԲ Լրատվության ծառայության ղեկավար Սենոր Հասրաթյանը:
Նրա խոսքերով` զինծառայողների կյանքին վտանգ չի սպառնում և որոշ ժամանակ հետո, վերջիններս կվերադառնա իրենց ծառայության վայր:
Հիշեցնենք, որ ԼՂՀ ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերում դեկտեմբերի 22-ին ծառայողական պարտականությունները կատարելու ընթացքում հակառակորդ կողմից արձակված կրակոցներից թեթև հրազենային վիրավորում են ստացել զինծառայողներ` 1994թ. ծնված Հովհաննես Ժորայի Դավթյանը և 1994թ. ծնված Էրիկ Սլավիկի Կարապետյանը:

Раненные противником военнослужащие находятся в военном госпитале НКР
«Военнослужащие получили легкие огнестрельные ранения и проходят лечение в военном госпитале в НКР», - об этом заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am пресс-секретарь Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики Сенор Асратян.
По его словам, жизни военнослужащих опасность не угрожает и спустя некоторое время они вернуться в строй.
Напомним, 22 декабря на боевых позициях одной из воинских частей, дислоцированных в южном направлении Армии обороны НКР, в результате выстрелов противника легкие огнестрельные ранения получили военнослужащие Ованнес Давтян, 1994 г.р., и Эрик Карапетян, 1994 г.р.